Városlista
2026. március 16, hétfő - Henrietta

Hírek

2023. Január 14. 09:15, szombat | Helyi

A szülők és a pedagógusok segítségét kéri a MÁV

A szülők és a pedagógusok segítségét kéri a MÁV

Jó bulinak tűnhet felmászni egy vasúti szerelvény tetejére, de nem csupán tilos, hanem életveszélyes is.

Idén már többen szenvedtek súlyos égési sérüléseket, amikor vasútüzemi területen felmásztak egy szerelvényre vagy a felsővezeték tartóoszlopára – olvasható a MÁV közleményében. – A balesetekben ismét fiatalkorúak is érintettek. 2022-ben szintén történt két hasonló baleset, amelyeknek súlyos, életveszélyes sérültjei és halálos áldozata is 18 éven aluli volt.

A vasúttársaság éppen ezért arra kéri a szülőket és a pedagógusokat, nyomatékosan hívják fel a fiatalok figyelmét arra, hogy vasútüzemi területen tartózkodni életveszélyes és tilos.

A vágány melletti felsővezeték tartóoszlopára felmászva sérült meg súlyosan az a férfi, aki január 5-én a Budapesti-Keleti pályaudvar és Kőbánya felső állomás között szenvedett áramütést.

Pár nappal később, január 8-án, az esti órákban Eger-Rendező állomáson fiatalok játszottak vasútüzemi területen, ahova civileknek szigorúan tilos a belépés. Két fiatal fiú a vágányon álló, üres tartálykocsi tetejére mászott fel, a felsővezeték közelében pedig egyikük áramütést szenvedett. Egy 15 éves gyermeket a mentők súlyos égési sérülésekkel szállítottak kórházba, társa könnyebben sérült.

Sok esetben, amikor valakik izgalmas időtöltést remélve, vagy egy jó fotó elkészítése érdekében a tiltott üzemi területre tévedtek, súlyos, vagy halálos sérüléssel kerültek kórházba és otthon már hiába várták őket.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 15. 08:26, vasárnap | Helyi

10 millió négyhengeres benzinmotor jubileuma Győrben

Az Audi Hungaria újabb jelentős mérföldkőhöz érkezett: a győri gyárban legyártották a 10 milliomodik négyhengeres EA888 R4 Otto 2.0L TFSi motort.

2026. Március 15. 07:06, vasárnap | Helyi

Befektetői életműdíj a Danának

A Dana Hungary Kft. a 2025-ös „Év Befektetője” gála keretében átvehette a Befektetői életműdíjat.

2026. Március 14. 08:22, szombat | Helyi

Mi kell ahhoz, hogy válogatott legyen egy sportoló?

Rangos, Q1-es besorolású nemzetközi sporttudományi folyóiratban (Sports) jelent meg Ruppert Bálint, a Győri ETO KC Akadémia erőnléti edzője által vezetett kutatás.