Városlista
2026. február 5, csütörtök - Ágota

Hírek

2022. Szeptember 29. 07:15, csütörtök | Helyi

A vízelvezető árkok nem bírják a hirtelen lezúduló esőt – Főleg ha tele vannak

A vízelvezető árkok nem bírják a hirtelen lezúduló esőt – Főleg ha tele vannak

A heves esőzések gyakran okoznak villámárvizeket, illetve a településeken végigzúduló csapadékáradatot.

Több alkalommal is előfordult, hogy néhány óra alatt akár egy havi átlagos csapadékmennyiség is lezúdult, melyet képtelenek voltak elvezetni az érintett települések belterületi csapadékvíz elvezető rendszerei. – írja a Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság. A tűzoltók adnak is pár tippet, mivel enyhíthető a probléma.

A heves esőzések által okozott károk elkerülhetők vagy jelentősen mérsékelhetők, ha a vízelvezető rendszereket folyamatosan karbantartjuk. A közterületen lévő árkok, nyitott csatornák, folyókák, átereszek tisztántartása, a csapadékvíz akadálytalan elfolyásának biztosítása az ingatlan tényleges használójának kötelessége.

A nagy mennyiségű csapadék következtében fokozottan terhelődhetnek a vízelvezető árkok, árokrendszerek, ezért rendszeresen el kell végezni a szükséges karbantartási munkálatokat, törekedve arra, hogy a vízelvezető rendszerek bármikor képesek legyenek betölteni rendeltetésüket. Az esőzések jelentős mennyiségű iszaphordalékot hordhatnak be az árkokba a szántóföldekről, földes utakról, melyek az árkok eliszapolódását okozzák.

Fontos, hogy az év minden időszakban ellenőrizzük az árkok, átereszek átjárhatóságát, tisztaságát, hiszen ezzel jelentős károktól óvhatjuk meg ingatlanunkat!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 05. 13:07, csütörtök | Helyi

Két ügy Pintérékkel szemben

A közgyűlésen kiemelt napirendi pontként tárgyalták a polgármesterrel kapcsolatos fegyelmi és jogi kérdéseket, valamint a korábbi parkolási botrány vizsgálatának eredményeit.

2026. Február 05. 11:10, csütörtök | Helyi

Nem oszlatta fel magát a közgyűlés

A győri városházán tartott közgyűlésen hiába követelte a jelen lévő tömeg a markánsan Fidesz–KDNP-többségű testület feloszlatását, erre végül nem került sor.

2026. Február 05. 08:21, csütörtök | Helyi

Házasság hete 2026 Győrben

Idén ismét megrendezik Győrben a Házasság hetét, amely idén „A hűség szabadsága” mottóval várja a párokat, házaspárokat és minden érdeklődőt.

2026. Február 05. 08:08, csütörtök | Helyi

Könyvet automatából már Adyvárosban is

Könyvkölcsönző automatával bővült az adyvárosi könyvsziget, a berendezés a Kuopio parknál, a „telekönyv-fülke” mellett kapott helyet.