2024. július 17, szerda - Endre, Elek

2010. Április 06. 14:12, kedd | Sport

A Barcelona lesz a Veszprém negyeddöntős ellenfele

A férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjében az MKB Veszprém a spanyol Barcelonával mérkőzhet meg.

A Barcelona a Kiel mögött, a németekkel azonos pontszámmal a második helyen végzett a D-csoportban. Nyolc találkozóját megnyerte, egy vereségét a Kiel ellen szenvedte el hazai környezetben (27-30), de az idegenbeli összecsapáson sikerült visszavágni (32-30). A dán KIF Kolding otthonában viszont csak egy pontra volt elég a 25-25-ös döntetlen.

A nyolcaddöntőben a remek játékoskerettel rendelkező, Gál Gyulával megerősített CO Zagreb került a katalánok útjába, de hiába volt a horvátok részéről nagy a fogadkozás, már az első, zágrábi találkozón is vereséget szenvedtek (26-33), amely után a barcelonai visszavágó puszta formalitásnak tűnt. Az is volt, 36-33-ra azért ott is nyertek a gránátvörös-kékek.

A spanyol bajnoki címről az idén már hiába álmodó - igaz, két hete spanyol Király-kupát nyerő - Barcelona a végső BL-győzelemmel szeretné kárpótolni szurkolóit és szponzorait, akik el is várják a kiemelkedő eredményt a legendás csapattól, a Veszprém hajdani mumusától.

A két csapat legutóbb a 2003-2004-es kiírásban találkozott egymással - a Barcelona inkább a Szegedet, a Veszprém pedig a Ciudad Realt „nem tudta" elkerülni -, akkor a nyolcaddöntőben a magyar együttes bizonyult jobbnak. Az első találkozót akkor is a katalánoknál rendezték, a veszprémiek 33-29-es vereséget szenvedtek, de a hazai visszavágón 31-26-os győzelmet arattak, így egygólos különbséggel (60-59) jutottak tovább, hogy aztán a negyeddöntőben éppen az előbb említett Ciudad Real 61-49-es összesítéssel állítsa meg őket.

Az 1999-2000-es kiírásban viszont a csoportkörben oda-vissza vereséget szenvedett a veszprémi együttes a Barcelonától: itthon nyolc (23-31), kint négy góllal (21-25) kapott ki.

A párharc első mérkőzését április 21-25. között Barcelonában, a visszavágót április 28. és május másodika között Veszprémben rendezik majd meg.

2024. Július 15. 07:56, hétfő | Sport

Spanyolország negyedszer Európa-bajnok

A spanyol labdarúgó-válogatott immár egyedüli csúcstartóként negyedszer lett Európa-bajnok, miután vasárnap 2-1-re legyőzte a sorozatban második döntőjét elveszítő angol csapatot.

2024. Július 13. 10:16, szombat | Sport

Volt adok-kapok, de győzni tudtunk!

Élménybeszámoló Jobbágy Ákostól a Prešov Rally után, ahol a dobogó legtetején végeztek.

2024. Július 12. 07:55, péntek | Sport

Csúnyán megalázta a román másodosztályú csapat a paksiakat

A kupagyőztes Paksi FC 4-0-ra kikapott hazai pályán a román Corvinul Hunedoara csapatától csütörtökön a labdarúgó Európa-liga selejtező első fordulójának első mérkőzésén.