2024. április 28, vasárnap - Valéria

2010. November 22. 14:45, hétfő | Sport

A triplázó Palkovics volt a győztes Volán vezére

Az osztrák élvonalbeli jégkorongbajnokság (EBEL) alapszakaszának 21. fordulójában hatvanpercnyi játék során jutott két bajnoki ponthoz a Sapa Fehervár AV19 az osztrák Villach ellen. A hazai jégen pályára lépő fehérváriak közül Palkov

Nem teltek eseménytelenül az első percek az Ifjabb Ocskay Gábor Jégcsarnokban. A Volán – amely nem éppen remek helyzetkihasználására lehet leginkább büszke – első fórját rögtön kihasználta: a szezonban kifejezetten gólerős játékot bemutató Sofron István talált be Gert Prohaska hálójába. Nem maradt adós a válasszal a Villach. Mihály Árpád kiállítást érő szabálytalanságát az osztrákok is góllal büntették, méghozzá 37 másodperc alatt, majd egy percre rá akcióból már a vezetést is átvették. A harmad hajrájában újabb emberelőnyhöz jutott a Volán, amelyet Palkovics Krisztián használt ki. Kettőből kettő volt akkor a mérleg, ami igencsak jelentős pozitív változást jelent a közelmúlthoz képest. (2–2)

Sajnos, a folytatásban már nem ment ilyen jól az előnyök gólra váltása. Az első játékrész végén további egyet, míg a második harmadban három emberelőnyt hagyott kihasználatlanul a fehérvári alakulat. Így hiába a mezőnyfölény, a lendületes játék, az eredmény az újabb húsz perc elteltével nem változott. (2–2)

A harmadik felvonás, hasonlóan az elsőhöz, ismét tartogatott gólokat. Annyi párhuzamot még vonhatunk fehérvári részről, hogy ismét Palkovics és Sofron köszöntek be az ellennek – utóbbi ismételten fórból –, így tíz perccel a vége előtt kétgólos előnyhöz jutott a Volán. Piszok nehéz hajrá várt a sorsuk alakulását saját kezükbe vevő fehérváriakra. Az 55. percben a hazai csapat és a fehérvári publikum egyik nagy „kedvence", Tomaz Razingar emberelőnyből szépített. A végéhez közeledve kicsit fellélegezhetett az emberelőnyhöz jutó Volán, majd a kapusát lehívó ellenféllel szemben Palkovics harmadik találatával, egy üres kapus góllal bebiztosította a győzelmet. (5–3)

Fontos két ponthoz jutottak a fehérváriak a sorozat egyik meghatározó alakulatának számító Villach ellen, miután pénteken egy másik osztrák csapattal, a Viennával szemben is egy pontot szereztek.

2024. Április 27. 22:39, szombat | Sport

Balatoni szezonkezdet a gyorsasági versenyzőknél

A Balaton Park Circuiton kezdődött el a versenyszezon az MNASZ Autós Gyorsasági szakágának versenyzői számára.

2024. Április 27. 07:58, szombat | Sport

A Balaton Park Circuiton kezdődött el a versenyszezon az MNASZ Gyorsasági szakágának versenyzői számára, akik a már hagyományos szezonnyitó versenyen, a Laptiming Kupán, de a tavaly új helyszínként belépett Bajatonfőkajáron nyomják a g

2024. Április 26. 16:18, péntek | Sport

Kovács Ádám vezeti a Histo Cup-ban az éves bajnokságot!

Beszélgetés a Formula autók világába nemrég csöppent Kovács Ádámmal.

2024. Április 26. 15:19, péntek | Sport

Valencia után Gender Tamás Junior ismét pályára hajt az Európa-bajnokság második fordulójában, amelynek ezúttal a franciaországi Val

A spanyol szezonnyitó nehézségei után nagy reményekkel vág neki a folytatásnak a fiatal feltörekvő tehetség,