2024. április 29, hétfő - Péter

2010. December 02. 14:45, csütörtök | Sport

A Vasas egygólos győzelmet aratott a Kotor fölött

A férfi vízilabda Euroliga csoportkörének 2. fordulójában a TEVA-Vasas-Uniqa hazai környezetben egygólos győzelmet aratott a montenegrói Primorac Kotor ellen. A veretlenségüket megőrző házigazdák 3–0-s etappal indítottak, de a végén n

Kiváló védekezéssel, illetve Nagy Viktor remek védéseivel a Vasas megalapozta az első negyedet, és mivel a brusztolós, végig pezsgő párharcokat hozó találkozón két támadását akciógóllal fejezte be, kétgólos előnyhöz jutott. 2–0

A második felvonásban Kovács Róbert növelte a vendéglátók előnyét – valami nagy dolog volt készülőben. Az önmagát felülmúló Vasassal nem tudott pariban lenni a montenegrói együttes. Sajnos, a sok kihagyott hazai fór nemcsak megbosszulta magát, hanem megtörte a hazaiak lendületét is. Így a vendégek megkezdték a gólgyártást, és a félidőig kiegyenlítettek. Különösen a Kotor harmadik találata volt szemre tetszetős, akkor egy szélső bejátszást ujjbeggyel pöccintettek be. 3–3

A harmadik játékrész első gólját Steinmetz Ádám szerezte, de ennek a hangos és hangulatos Vasas-tábor nem tudott szívből örülni. Sőt kifejezetten bosszús lehetett. A Vasas korábbi centere ugyanis egy megúszást értékesített rutinos higgadtsággal. Nagyon kellett a hazai gól, hogy ne menjen el az önbizalom, a lövőkedv és a meccs is. Jött is, majd az egyenlítést követően Kovács Róbert távolról visszavette a vezetést a Vasasnak. De aztán ismét Steinmetz Ádám villant, aki egy centerezést remek lábtempóval majdnem a „plafonról" húzott be a Vasas kapujába. 5–5

A záró felvonásban két remek egyéni megmozdulás végén ismét kétgólos előnyhöz jutott a Vasas. Persze, ehhez kellettek Nagy bravúrjai is. Fülöp Bence egy szélső bejátszásnál nem jutott lövéshez, mert eltüntették a víz alatt, de volt benne annyi finesz, hogy a labdát a víz alól, védővel a nyakában is betekerje a vendégek kapujába. Nem sokkal később Miho Boskovic egy elhajlás után bombázott a kotori kapu jobb oldalába.

Kevesebb mint négy perc volt hátra a találkozóból. A hátralévő időben meccslabdákhoz is jutott a Vasas, mégis a vendégeknek sikerült gólt szerezniük. A vége előtt 43 másodperccel az egygólos hátrányban lévő Kotor támadhatott, húsz másodpercnyi bruszt után megkapták a fórt, de az éles szögből leadott lövést Nagy Viktor védte, a távoli ismétlés pedig a lécen végezte. 7–6

A harmadik fordulóban a Vasas a montenegrói Jadran vendégeként ugrik medencébe.

2024. Április 29. 06:00, hétfő | Sport

Hat pontra faragta hátrányát a Kisvárda

Az utolsó előtti Kisvárda meglepetésre legyőzte vasárnap a második helyért harcoló, vendég Fehérvárt az NB1-ben, ezzel hat pontra faragta hátrányát a tizedik, már bennmaradó helyen álló Újpesttel szemben.

2024. Április 28. 09:02, vasárnap | Sport

Diósgyőri döntetlenjével a Kecskemét is biztos bennmaradó

A Diósgyőr gól nélküli döntetlent játszott a vendég Kecskeméttel a labdarúgó OTP Bank Liga 30. fordulójának szombati játéknapján.

2024. Április 28. 08:58, vasárnap | Sport

Női kézilabda BL - Egygólos hátrányban a Ferencváros a negyeddöntőben

A legutóbb ezüstérmes Ferencváros házigazdaként 26-25-re kikapott az elmúlt kiírásban negyedik helyezett dán Esbjergtől a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén, szombaton.

2024. Április 27. 22:39, szombat | Sport

Balatoni szezonkezdet a gyorsasági versenyzőknél

A Balaton Park Circuiton kezdődött el a versenyszezon az MNASZ Autós Gyorsasági szakágának versenyzői számára.