Hírek
2018. Október 27. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - fotó: mnb.hu
Adathalászati kísérletre hívja fel a figyelmet az MNB
A Magyar Nemzeti Bank logójával és a honlapjának arculatával visszaélve, elektronikus levélben küldött biztonsági figyelmeztetésnek álcázva próbálnak szenzitív adatokat kinyerni adathalászok a gyanútlan felhasználóktól
- hívta fel a figyelmet a jegybank pénteken a honlapján. A jegybank kéri, hogy semmiképpen ne kattintsanak a linkre, az MNB ilyen tartalmú levelet nem küld ügyfeleinek. A szükséges intézkedéseket a pénzintézet az ügyben megtette - tették hozzá.
A csalárd levelet és a mögötte lévő adathalász portált az MNB honlapján képernyőképekkel szemlélteti.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Május 16. 15:00, szombat | Belföld
Agrárszektor.hu - Bóna Szabolcs: el kell fogadni, hogy nagy változásokra van szükség
Adatvezérelt élelmiszertermelést, a tudásra és a fogyasztói igényekre jobban alapozó, és mindenekelőtt együttműködő agráriumot szeretne látni az új agrár- és élelmiszergazdasági miniszter
2026. Május 16. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Orbán Viktor nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését
Orbán Viktor korábbi miniszterelnök nem kapja meg a 38 millió forint végkielégítését - jelentette be Magyar Péter miniszterelnök péntek este a Facebook-oldalán.
