Városlista
2026. február 3, kedd - Balázs

Hírek

2013. Április 07. 13:55, vasárnap | Helyi
Forrás: MTI

Áder János Győrben mondott beszédet

Áder János Győrben mondott beszédet

Áder János a győri Révai Miklós Gimnázium ünnepségén.

Győr, 2013. április 7.
Áder János köztársasági elnök beszédet mond egykori iskolája, a győri Révai Miklós Gimnázium fennállásának 225. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen.

"Aki (…) tanul és a lehetőségei szerinti legnagyobb tudásra tesz szert, az a saját lehetőségeit, saját szabadsága határait is kitágítja ezzel" - mondta.

Az államfő a patinás gimnázium egykori növendékeként idézte fel diákéveinek emlékeit. Mint mondta, a Révaiban megkövetelt magas elvárások életre szóló leckét jelentettek számára. Ez arról szólt, hogy mit is jelent a teljesítmény, és arról is, mi mindenre képes egy olyan közösség, ahol természetes a tudás elismerése, a szorgalom megbecsülése, a tehetség bátorítása - tette hozzá.

Megemlékezett a tanárokról, akik az oktatás mellett egymás iránti tiszteletre és alázatra nevelték a diákokat. "Hűségre tanítottak és tartást adtak. És megajándékoztak minket azzal a büszkeséggel, hogy az ország egyik legjobb gimnáziumának diákjai lehettünk" - mondta Áder János.

Egykori alma materét méltatva kiemelte: a gimnázium magasra tette a mércét, hogy a diákok elhiggyék, képesek azt átugrani. Aki leverte, annak segítettek, a kiváló teljesítményt pedig elismeréssel, újabb ösztönzéssel jutalmazták - mondta az államfő, aki szerint ez volt a Révai Gimnázium igazi szellemisége.

Borkai Zsolt (Fidesz-KDNP) polgármester köszöntőjében kiemelte: a Révai Gimnázium Győr büszkesége, ahol értékteremtés zajlik, ahol olyan ismeretekkel vértezik fel a diákokat, hogy az élet bármely területén megállják a helyüket. A méltató szavakat követően Győr város ezüst emlékérmét adta át Horváth Péter igazgatónak az oktatási intézményben folyó kimagasló oktatómunka elismeréseként.

A jubiláló intézményt köszöntötte Dudits Dénes, a Magyar Tudományos Akadémia alelnöke, aki szintén a Révai Gimnázium diákja volt. Ő arra hívta fel a mai diákok figyelmét, hogy mindig többet tegyenek, mint amit elvárnak tőlük, és legyenek készek egész életen át új ismereteket szerezni.

MTI Fotó: Soós Lajos

Címkék: áder jános, beszéd, győr

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 03. 08:22, kedd | Helyi

A polgármester elnapolta a közgyűlést és újabb feljelentéseket tett

Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek kora délután hozott nyilvánosságra. Az előzményeket a pénteki közgyűlés legelejéről szóló tudósításunkban láthatják.

2026. Február 03. 08:06, kedd | Helyi

Tovább zöldülhet a Szigetköz

Több mint 3 milliárd forint támogatás érkezik a Szigetközbe.

2026. Február 03. 07:06, kedd | Helyi

Csendben elaludt Magyarország legidősebb embere Győrújbaráton

Elhunyt Magyarország legidősebb embere, Juhász Árpádné. Teri néni 1914. május 14-én született, 2022 decembere óta volt ő az ország leigidősebbje és a győrújbaráti idősotthonban hunyt el.

2026. Február 02. 08:29, hétfő | Helyi

Európai ifjúsági kézilabdaliga – Győr is indul az első női idényben

A Győr, a Ferencváros és a Debrecen is indul az európai ifjúsági kézilabdaliga első női kiírásában.