Hírek
2015. November 29. 01:01, vasárnap |
Külföld
Forrás: mti
Agyonlőttek négy rendőrt a gízai piramisoktól nem messze
Ismeretlen fegyveresek golyózáport zúdítottak szombaton egy rendőröket szállító járműre Egyiptomban, a gízai piramisoktól nem messze; a rajtaütéses támadásban az autóban ülő négy rendőr életét vesztette.
A belügyminisztériumi jelentés szerint a motorkerékpáron érkezett álarcos elkövetők a világhírű szakkarai nekropolisz mellett elvezető főúton, az Ahmad Zuveil hídon támadtak a rendőrökre. A terroristáknak sikerült elmenekülniük, az áldozataiktól zsákmányolt M4 típusú gépkarabélyokkal együtt.
A gízai piramisokhoz vezető, termőföldekkel és pálmaligetekkel szegélyezett főút mentén több üdülőközpont is található, amelyek közkedvelt alternatívát nyújtanak a zsúfolt fővárosból elvágyóknak. Ugyancsak itt áll a lépcsős piramis néven ismert világhírű Dzsószer-piramis.
A környéket lezárták; a biztonsági erők hajtóvadászatot indítottak az elkövetők után.
A támadást egyelőre egyik milícia sem vállalta magára.
Ugyancsak szombaton egy katonai helikopter lezuhant az egyik kairói előváros közelében, a fővárostól nyugatra fekvő Október 6. nevű régióban. A felderítést végző helikopter utasai megsebesültek, a műszaki hiba okozta balesetnek halálos áldozatai nincsenek - jelentette Mohamed Szamír katonai szóvivő.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 25. 15:00, szombat | Külföld
Iráni konfliktus - Amerikai őrizetben marad a két lefoglalt iráni olajszállító tanker
Amerikai őrizetben marad a héten az Indiai-óceánon lefoglalt két iráni olajszállító tanker és legénysége - közölte az amerikai hadsereg egyesített vezérkarának főnöke pénteken a Pentagon washingtoni sajtótájékoztatóján.
2026. Április 25. 12:00, szombat | Külföld
Ursula von der Leyen: a közel-keleti konfliktus már kézzelfogható gazdasági hatásokkal jár az EU számára
Az 54 napja tartó közel-keleti konfliktus már kézzelfogható gazdasági hatásokkal jár az Európai Unió számára - jelentette ki Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke pénteken.
2026. Április 24. 15:00, péntek | Külföld
Donald Trump elrendelte minden iráni hajó megsemmisítését, amely aknát próbál telepíteni a Hormuzi-szorosban
Donald Trump amerikai elnök csütörtökön elrendelte minden iráni hajó megsemmisítését, amely aknát próbál telepíteni a Hormuzi-szorosban.
2026. Április 23. 12:00, csütörtök | Külföld
Romániában elfogadta a képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását
Döntő házként elfogadta szerdán a román képviselőház a medveállomány ritkítását célzó vadászati kvóta megduplázását.
