Hírek
2022. Május 16. 08:15, hétfő | Helyi
Akár 10 évet is kaphatnak a bácsai postarablók
A még 2017 év végén elkövetett fegyveres rablás során az elkövetők összesen 846.350 forintot loptak el.
A Győri Járási Ügyészség fegyveresen elkövetett rablás miatt emelt vádat két férfival szemben. Az elkövetők azért raboltak, mert a posta napi bevételét nagyobbnak vélték az átlagosnál.
A vádirat szerint az elkövetéshez a fiatalabb férfi biztosította a személyautót, holott vezetői engedéllyel nem rendelkezett. Az autót idősebb társa vezette, aki a postánál kiszállt az autóból, bement az épületbe és fegyvert fogott az ott dolgozó alkalmazottra, valamint tőle pénzt kezdett követelni.
Miután megkapta a hölgytől a több, mint 800 0000 forintot, sietősen távozott az épületből és a járó motorral várakozó autóba beülve, társával együtt távoztak a helyszínről.
A vádlottak terhére rótt bűncselekmény büntetési tétele 5 évtől 10 évig terjedő szabadságvesztés.
Az ügyészség a vádiratban a beismerés és a tárgyalásról való lemondás esetére arra tett indítványt, hogy a bíróság a vádlottakat hat-hat év szabadságvesztésre ítélje.
Az ügyben az érdemi döntést várhatóan a Győri Járásbíróság fogja meghozni.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
