Hírek
2016. Március 04. 14:00, péntek |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság
Alaki ismeretek felfrissítése a győri hivatásos tűzoltó-parancsnokságon
Cseszregi János törzszászlós, a Helyőrség-támogató alegység vezénylő zászlósa tartott 3 alkalommal 3 órás foglalkozást összesen közel 80 főnek.
A Győr-Moson-Sopron Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság Győri Katasztrófavédelmi Kirendeltsége a 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezredet kérte fel, hogy tartson alaki foglalkozást a készenléti szolgálatot ellátó tűzoltóknak.
A két szervezet jó viszonyt ápol egymással, egyrészt közös gyakorlatokat tartanak, de az árvízi védekezések alkalmával is vállvetve dolgoztak a tűzoltók és a katonák.
Mindhárom szolgálati csoport tagjai részt vettek az elméleti, majd gyakorlati foglalkozásokon. Bár tűzoltóként nem elsődleges feladatuk a menetelés, de természetesen hivatásos szerv egyenruhás tűzoltóitól mégis elvárás az alakiasság. A moduláris képzés bevezetésével, az újoncok kiképzése két hónap rendészeti oktatással kezdődik, ott a tanrendben szerepel az alaki foglalkozás. A sorkatonai szolgálat megszűnése után és a tűzoltók moduláris képzésének kezdete között, azonban eltelt jó pár év, így a tűzoltók között van néhány, akinek életéből kimaradtak ezek az ismeretek, vagy sok év telt el a megszerzésük óta, így a korábban tanultakat fel kell frissíteni, a mozdulatsorokat gyakorolni szükséges.

Cseszregi János törzszászlós, a Helyőrség-támogató alegység vezénylő zászlósa tartott 3 alkalommal 3 órás foglalkozást összesen közel 80 főnek. A legfontosabb alaki fogások ismeretére, mint például a sorakozó, vigyázz- pihenj állás, jelentés beadás vagy parancs, illetve elismerés szabályos átvétele, minden tűzoltónak szüksége van. Ezeket gyakorolták a tűzoltók Cseszregi törzszászlós irányításával.
A 12. Arrabona Légvédelmi Rakétaezred közreműködésének köszönhetően a győri tűzoltók ezentúl katonásabban, fegyelmezettebben és ami a legfontosabb, szabályosan tudják végrehajtani a legszükségesebb mozdulatsorokat.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 16. 08:25, hétfő | Helyi
Nagy sikerrel zárult a Pénz7 a Barossban
Az idei tavasz is rengeteg színes programot hozott a Győri SZC Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikumba a Pénz7 keretében. Az idei évben a felnőtt korosztályt is megszólítottuk a pénzügyi tudatosság területén.
2026. Március 16. 08:06, hétfő | Helyi
Vénaszkennert „lőttek” a vadászok
Március 6-án az Országos Jótékonysági Vadászat látogatóit, mint rendszeres adományozókat köszöntötték a Petz-kórház gyermekosztályán. A vadászok ezúttal sem üres kézzel érkeztek…
2026. Március 16. 07:06, hétfő | Helyi
Tavaszra készítik már a játszótereket
A Győr-Szol Zrt. városüzemeltetési igazgatóságának dolgozói valamennyi játszóteret felkeresik és elvégzik a szükséges beavatkozásokat. A héten már tavaszra készítik elő a gyerekek birodalmát.
2026. Március 15. 08:26, vasárnap | Helyi
10 millió négyhengeres benzinmotor jubileuma Győrben
Az Audi Hungaria újabb jelentős mérföldkőhöz érkezett: a győri gyárban legyártották a 10 milliomodik négyhengeres EA888 R4 Otto 2.0L TFSi motort.
