Városlista
2026. február 4, szerda - Ráhel

Hírek

2013. Január 17. 08:23, csütörtök | Helyi
Forrás: MTI

Áll a teherforgalom és akadozik a buszközlekedés is

Áll a teherforgalom és akadozik a buszközlekedés is

A megyében több helyen fennakadást és zavart okozott a közlekedésben a havazás.

Reggel nyolc órától délig leállította a kamionforgalmat a hegyeshalmi, a rajkai és a vámosszabadi határátkelőnél a Győr-Moson-Sopron Megyei Védelmi Bizottság – tájékoztatta a katasztrófavédelem megyei szóvivője az MTI-t.

Dobos Viktória közölte: ebben az időszakban nem léphetnek be a hét és fél tonnásnál nagyobb járművek.

Több településre nem jutnak el a buszjáratok Győr-Moson-Sopron megyében a magas hó miatt, akadozik a buszközlekedés Kapuvár környékén, illetve megyeszerte késnek a járatok – közölte a Kisalföld Volán személyszállítási igazgatója csütörtök reggel az MTI érdeklődésére.

Mihályka Imre elmondta, hogy Agyagosszergény, Öntésmajor, Vadosfa és Vica megközelíthetetlen a járatok számára, míg a Röjtökmuzsajra tartó buszok amiatt is késnek, hogy egy nyerges vontató keresztbe fordult a településre vezető úton.
A havazás miatt lelassult forgalom miatt megyeszerte akár 30-40 percet is késhetnek járataik - tette hozzá az igazgató.

Az intenzív havazás miatt elzárták a kamionforgalom elől a 82-es út cseszneki szakaszát – közölte csütörtök reggel a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője az MTI-vel.

Kocsis Tünde alezredes elmondta: a korlátozás célja, hogy a szerpentines szakaszon ne csússzanak keresztbe a nyerges vontatók, ne gátolják a személyautó-forgalmat.
A Magyar Közút Zrt. győri főmérnöksége arról tájékoztatott, hogy téli felszereléssel és lassabban ugyan, de a megye összes többi útja járható. A várhatóan egész nap tartó havazás és a szél miatt arra kell számítani, hogy a több helyen hófúvások is zavarhatják a közlekedést.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 03. 08:22, kedd | Helyi

A polgármester elnapolta a közgyűlést és újabb feljelentéseket tett

Mindezt a közleményéből tudjuk, amit péntek kora délután hozott nyilvánosságra. Az előzményeket a pénteki közgyűlés legelejéről szóló tudósításunkban láthatják.

2026. Február 03. 08:06, kedd | Helyi

Tovább zöldülhet a Szigetköz

Több mint 3 milliárd forint támogatás érkezik a Szigetközbe.

2026. Február 03. 07:06, kedd | Helyi

Csendben elaludt Magyarország legidősebb embere Győrújbaráton

Elhunyt Magyarország legidősebb embere, Juhász Árpádné. Teri néni 1914. május 14-én született, 2022 decembere óta volt ő az ország leigidősebbje és a győrújbaráti idősotthonban hunyt el.

2026. Február 02. 08:29, hétfő | Helyi

Európai ifjúsági kézilabdaliga – Győr is indul az első női idényben

A Győr, a Ferencváros és a Debrecen is indul az európai ifjúsági kézilabdaliga első női kiírásában.