Hírek
2010. Július 25. 07:49, vasárnap |
Sport
Forrás: NSO
Alonsót meglepte, hogy megszorították a Red Bullt
Fernando Alonso csak két ezreddel maradt le a pole pozícióról a Formula–1-es világbajnokság Német Nagydíján, ám szerinte ennek is örülniük kell. A Ferrari spanyol pilótáját meglepte, hogy így megszorították a Red Bullokat. Lewis Hamil
Sebastian Vettel két ezredmásodperccel gyorsabb volt Fernando Alonsónál, megakadályozva ezzel a Ferrarit abban, hogy 2008 után ismét megszerezze a pole pozíciót. Alonso akár bosszankodhatna is - valószínűleg legbelül meg is teszi -, ám ő mégis elégedetten nyilatkozott a hockenheimi időmérőt követően.
„Azt hiszem, örülnünk kell. A szezon során először ott vagyunk az első sorban, ami nyilvánvaló előrelépés a számunkra - mondta Alonso, aki legutóbb a tavalyi Magyar Nagydíjon indult az első sorból. - Nagyon kis különbséggel kaptam ki, ám a pontokat holnap osztják."
A spanyol elárulta, nem számított rá, hogy ilyen nagy csatára késztetik a Red Bull pilótáit.
„A Q3-ban általában sokkal jobbak mindenkinél, így meglepődtünk, hogy ilyen közel voltunk hozzájuk, és tíz verseny után csatázhattunk velük a pole-ért. Hosszú időbe telt, de most már ott vagyunk a nyomukban."
Vettel érthetően Alonsónál is boldogabb volt, annál is inkább, mivel először nyerte meg az időmérőt a hazájában.
„Nem volt tökéletes az utolsó köröm, több helyen is bennem maradt egy kis idő, de végül elégnek bizonyult. Nagyon boldog vagyok, első alkalommal enyém a pole a hazámban, az igazi erőpróba azonban holnap következik. Nagyon erős autónk van, de nagy csatára van kilátás a piros kocsikkal" - utalt a Ferrarikra Vettel.
Csapattársa, Mark Webber csak a negyedik helyről indulhat, mégpedig elmondása szerint a saját hibájából.
„Kicsit szélesen vettem be az első kanyart, nem az ideális íven. Az én hibám volt, nagy kár, hogy emiatt vesztettem egy pozíciót az utolsó körben" - sajnálkozott Webber, aki több mint fél másodperccel volt lassabb Vettelnél.
A két McLaren csak a harmadik sorba kvalifikálta magát, Lewis Hamiltont viszont ez nem lepte meg.
„Ez az, amit már régóta szajkózok, de senki sem hisz nekem: a miénk csak a harmadik legjobb autó a mezőnyben, pillanatnyilag nem vagyunk elég gyorsak - mondta Hamilton. - Ennek ellenére megyünk előre, és megpróbálunk a lehető legjobban szerepelni."
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 19. 07:34, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Dárdai Pál lett az Újpest FC sportigazgatója
A korábbi szövetségi kapitány Dárdai Pált nevezték ki csütörtökön az Újpest FC labdarúgócsapatának sportigazgatójává.
2025. December 18. 07:34, csütörtök | Sport
Labdarúgó NB I - Az FTC szerződést hosszabbított Robbie Keane-nel
A Fizz Ligában címvédő és jelenleg második helyezett Ferencváros szerdán szerződést hosszabbított a labdarúgócsapat vezetőedzőjével, Robbie Keane-nel.
2025. December 17. 07:47, szerda | Sport
FIFA-gála - Ousmane Dembélé az év játékosa
A Nemzetközi Labdarúgó Szövetségnél (FIFA) Ousmane Dembélé, a Paris Saint-Gemain francia támadója nyerte el az év játékosa címet, amelyet kedd este a dohai díjátadó gálán adtak át.
2025. December 16. 07:03, kedd | Sport
Vizes vb 2027 - Huszonhárom napos lesz a budapesti vb
A 2027-es budapesti vizes világbajnokságot június 26. és július 18. között rendezik meg - jelentette be Schmidt Ádám sportért felelős államtitkár a hétfői sajtótájékoztatón.
