Hírek
2024. November 03. 07:14, vasárnap | Helyi
Alsó-Szigetköz: hasonló kihívások, közös válaszok
Új polgármestere van Győrújfalunak, Győrzámolynak, Győrladamérnak és Dunaszegnek: egy asztalhoz ültek, hogy átbeszéljék a térségüket érintő közös kihívásokat és az előttük álló lehetőségeket.
Folkmayer Szimonettát (Győrújfalu), Ponty Istvánt (Győrladamér) és Bartha Gusztávot (Dunaszeg) Granát Gábor (Győrzámoly) látta vendégül. "A találkozó barátságos és konstruktív hangulatban telt, és már most érezzük, hogy ez az együttműködés alapja lehet a hosszú távú fejlődésnek, közös programoknak és megoldásoknak" – jelezte a győrzámolyi településvezető. Téma volt többek között az ívó- és szennyvíz problémák megoldásának sürgető szükségessége, ami nemcsak lakosaikat érinti, de a gazdasági növekedést is akadályozza. Szóba került az orvosi körzetek megosztása, s bár egyetértettek a szükségességében, de az orvoshiány komoly kihívást jelent.
Fontos kérdés a győri elkerülő le- és felhajtójának gazdasági kiaknázása. Ha lehetőségük lesz rá, akkor egy szolgáltató központ kialakítását szorgalmaznák a győri elkerülőnél, amivel az Alsó-Szigetközben lakók helyben elérhetnének sok mindent, amiért jelenleg Győrig kell autózniuk.
Beszéltek még:
- A Szigetközt elkerülő út további lobbijáról, amely a 1401-es út forgalmát tehermentesítené.
- Az elővárosi közlekedés fejlesztéséről
- A közös gyűjtőjáratok kialakításának lehetőségéről
- Az aktív turizmus fejlesztéséről, amely hosszú távon kiemelt lehetőséget kínál a térségnek
- Támogatnák egymás rendezvényeit, és olyan közös programokat, amelyek erősítik a térség közösségeit és növelik a régió vonzerejét
- A hatékony szúnyoggyérítésről, amit szintén közös erővel szeretnének megoldani.
- A lojalitás és a kölcsönös bizalom növelése érdekében megállapodtak abban, hogy egymás tájékoztatása nélkül nem vesznek át dolgozókat az érintett településekről, ezzel is segítve a tisztességes munkaerőáramlást és a harmonikus együttműködést.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 13:45, hétfő | Helyi
Nem a tiltásban van a megoldás – ezt üzeni a február 25-i győri rendezvény
A digitális világ ma már megkerülhetetlen része a fiatalok mindennapjainak. A kérdés nem az, hogy hogyan zárjuk ki belőle a gyerekeket, hanem hogyan tanítjuk meg őket egészségesen jelen lenni benne.
2026. Február 23. 08:21, hétfő | Helyi
Így lehet jelentkezni mammográfiás szűrésre
A Petz-kórház tájékoztatását mutatjuk:
2026. Február 23. 08:07, hétfő | Helyi
Új időpontban, február 27–28-án és március 1-jén jön a Farsangi Csülökparádé Győrben
Gazdag magyaros ízek, közösségi programok és jótékonysági fánksütés a Dunakapu téren.
2026. Február 23. 07:10, hétfő | Helyi
Téli károk után tavaszi helyreállítás
Indulnak az útfelújítások Győr-Moson-Sopron vármegyében.
