Hírek
2013. Június 24. 09:17, hétfő |
Helyi
Forrás: MTI
Árvíz - Országszerte ünnepélyes állománygyűléseken mondanak köszönetet a katonáknak
A héten az ország több pontján a honvédelmi tárca és a Honvéd Vezérkar vezetőinek részvételével ünnepi állománygyűléseken mondanak köszönetet azoknak a katonáknak, akik részt vettek az árvízi védekezésben.
A Honvédelmi Minisztérium tájékoztatása szerint Hende Csaba miniszter a hét folyamán Tatára, Hódmezővásárhelyre, Szentendrére, Budapestre és Győrbe látogat, és az árvíztől érintett, valamint a katonai szervezeteknek otthont adó települések polgármestereivel együtt ünnepélyes állománygyűlésen köszöni meg a katonáknak az árvízi védekezésben végzett munkáját. A Duna elleni védekezésben érintett települések polgármesterei zászlószalagot adományoznak a védekezésben segítő katonai alakulatoknak.
Hétfőn Tatán, kedden Hódmezővásárhelyen és Szentendrén, szerdán Budapesten, csütörtökön Győrben, szombaton pedig Debrecenben lesznek állománygyűlések. Az utóbbi, debreceni helyszínen Vargha Tamás parlamenti államtitkár mond beszédet.
Emellett a tatai állománygyűlésen Benkő Tibor vezérezredes, vezérkari főnök Hódmezővásárhelyen, Szentendrén, Budapesten, Győrben pedig Orosz Zoltán altábornagy, a vezérkari főnök helyettese is részt vesz.Hende Csaba múlt kedden az Országgyűlés honvédelmi és rendészeti bizottságának ülésén azt mondta: az árvízi védekezés legválságosabb pontjain, például Győrújfalunál, Pilismaróton vagy Bátán a Magyar Honvédség katonái jelentették a fő erőt a gátakon, és "ez így van jól".
A honvédelmi miniszter beszámolójában felidézte Pintér Sándor belügyminiszternek egy héttel korábbi kijelentését is, mely szerint a honvédségi szállítóhelikopterek nélkül a Szigetköz nem lett volna megvédhető. "Ez tény" - jelentette ki Hende Csaba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
