Hírek
2013. Június 15. 09:46, szombat |
Helyi
Forrás: MTI
Árvíz - Tizenhét Győr megyei településen kell fertőtleníteni
Győr-Moson-Sopronban tizenhét településen van szükség az árvíz utáni fertőtlenítésre.
Dobos Viktória hadnagy elmondta: Nagybajcson, Dunaszegen és Győrladaméron pénteken elvégezték már ezt a feladatot, a fennmaradó tizennégy településen pedig a következő napokban hajtják végre.
A szóvivő pénteken adott tájékoztatást arról, hogy megkezdődött Győr-Moson-Sopron megyében az árvíz utáni fertőtlenítés és helyreállítás, előbbi mintegy egymillió négyzetméteres területet, utóbbi kétszáz kilométeres szakaszt érint. Azt is jelezte: szombaton 15 településen megkezdődik a szúnyogirtás is.
Mint kifejtette, az ütemterv szerint a legfontosabb feladat a közutak és a vasútvonalak megtisztítása, felszabadítása annak érdekében, hogy a lehető leghamarabb, korlátozások nélkül megindulhasson a közlekedés. Szintén kiemelt tennivaló a belterületi részek és a fakadóvízzel érintett területek megtisztítása. A mentesítő-helyreállító munka következő szakaszában a településeken belül épített ideiglenes védműveket bontják el, a munkálatokat az önkormányzat szervezi közmunkások, fogvatartottak és önkéntesek bevonásával.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 16. 08:25, hétfő | Helyi
Nagy sikerrel zárult a Pénz7 a Barossban
Az idei tavasz is rengeteg színes programot hozott a Győri SZC Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikumba a Pénz7 keretében. Az idei évben a felnőtt korosztályt is megszólítottuk a pénzügyi tudatosság területén.
2026. Március 16. 08:06, hétfő | Helyi
Vénaszkennert „lőttek” a vadászok
Március 6-án az Országos Jótékonysági Vadászat látogatóit, mint rendszeres adományozókat köszöntötték a Petz-kórház gyermekosztályán. A vadászok ezúttal sem üres kézzel érkeztek…
2026. Március 16. 07:06, hétfő | Helyi
Tavaszra készítik már a játszótereket
A Győr-Szol Zrt. városüzemeltetési igazgatóságának dolgozói valamennyi játszóteret felkeresik és elvégzik a szükséges beavatkozásokat. A héten már tavaszra készítik elő a gyerekek birodalmát.
2026. Március 15. 08:26, vasárnap | Helyi
10 millió négyhengeres benzinmotor jubileuma Győrben
Az Audi Hungaria újabb jelentős mérföldkőhöz érkezett: a győri gyárban legyártották a 10 milliomodik négyhengeres EA888 R4 Otto 2.0L TFSi motort.
