Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2017. November 10. 06:30, péntek | Helyi

Át kell vizsgálni, mielőtt nagyobb lesz a gáz!

Át kell vizsgálni, mielőtt nagyobb lesz a gáz!

Szerdán este megszólalt a szén-monoxid érzékelő Győrben egy Bajcsy-Zsilinszky utcai társasház harmadik emeleti lakásában.

A lakók lekapcsolták a gázkazánt és kiszellőztettek. A győri hivatásos tűzoltók zárt nyílászárók mellett újraindították a gázkészüléket, ám mérőműszerük nem mutatott megemelkedett szén-monoxid koncentrációt. A gázszolgáltató szakembere is átvizsgálta a lakás összes helyiségét és szén-monoxidot nem mutatott ki a műszere, viszont a gáztűzhelynél enyhe gázszivárgást tapasztalt, ezért a gázórát leszerelte.

Felhívjuk a lakosság figyelmét, hogy a gázzal működő berendezéseket, legyen az fűtő berendezés, vízmelegítő, vagy tűzhely, időnként szükséges átvizsgáltatni! (Gázszivárgás leggyakrabban a karbantartás hiánya miatt következik be, vagy az elöregedett vezeték, berendezés műszaki meghibásodásból fakad.)

Fontos, hogy ezen készülékek használatakor rendszeresen szellőztessenek, legyen megfelelő levegő utánpótlás.

Biztonságuk fokozása érdekében javasoljuk megfelelő minőségű szén-monoxid érzékelő beszerzését.

Forrás: gyor.katasztrofavedelem.hu

Kép: vecseshirek.hu

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 08:29, péntek | Helyi

Új autó segíti a győri Család- és Gyermekjóléti Központ munkáját

Új autót kapott a győri Család- és Gyermekjóléti Központ.

2026. Július 17. 08:06, péntek | Helyi

Kommentár nélkül: Egy nyári délelőtt Győr belvárosában

Operatőr kollégánk, Tóth Bálint, kedden délelőtt felkapta kameráját, és tett egy kört Győr belvárosában. Máris mutatjuk, mit látott.

2026. Július 17. 07:10, péntek | Helyi

Agresszív drogosok balhézása miatt erősíti biztonságát az egyetem

Erősíti a biztonságot az egyetem, mert a győri campus előtt agresszív társaság kezdett megjelenni, feltehetően drog hatása alatt okoznak botrányt és riadalmat.

2026. Július 16. 08:21, csütörtök | Helyi

Változik a Dunakapu téri piac helyszíne

Július 18-án, szombaton rendezvény miatt a Dunakapu téri piac ideiglenesen a Tarcsay Vilmos utca 1–3. szám alatti parkolóban (a piac korábbi helyszínén) várja a vásárlókat.