2024. május 5, vasárnap - Györgyi

2010. Július 22. 14:45, csütörtök | Sport

Atlétika: Kővágó Zoltán ma Monacóban harcol tovább a gyémántért

Az olimpiai ezüstérmes diszkoszvető, Kővágó Zoltán a mai napon Monacóban versenyez a Gyémánt Liga-sorozat tízedik állomásán.

A diszkoszvetők között Kővágó és a lengyel Piotr Malachowski van még versenyben az összesített első helyért. Idáig csak ők ketten tudtak a sorozat minden állomásán a dobogóra állni. A pontversenyben Malachowskinak 13, Kővágó Zoltánnak 9 pontja van.

A Gyémánt Liga-sorozatban minden versenyen az 1-8. helyezettek részesülnek pénzdíjban, a győztesek 10 ezer dollárt kapnak. Valamennyi kategóriában pontversenyt is kiírnak, melynek végső győztesei egy-egy 80 ezer dollár értékű, négykarátos gyémánttal gazdagodnak. Pontokat csak a versenyek első három helyezettjei kapnak.

2024. Május 04. 08:35, szombat | Sport

Férfi divízió I/A-vb - Hosszabbításban győzelem az olaszok ellen, szombaton dől el a feljutás

A magyar férfi jégkorong-válogatott hosszabbítás után 3-2-re legyőzte a házigazda olasz csapatot pénteken a bolzanói divízió I/A-világbajnokság negyedik fordulójában.