Városlista
2026. március 17, kedd - Gertrúd

Hírek

2023. Február 24. 07:14, péntek | Helyi

Az alapvető működés költségvetése az idei

Az alapvető működés költségvetése az idei

Csaknem 82 milliárd forint kiadási és több mint 58 milliárd forint bevételi főösszeg szerepel Győr most elfogadott költségvetésében.

A 23 milliárd forintot meghaladó hiányt egyebek mellett a tavalyi maradvány egy részének igénybevételével, értékpapír-hasznosítással és fejlesztési célú hitel felvételével pótolná az önkormányzat. Az egyre emelkedő energiaárak mellett jelentős terhet ró a városra az a 9,5 milliárd forint is, amelyet szolidaritási hozzájárulásként kell megfizetni a Magyar Államkincstárnak. A 2023-as büdzsét 15 igen, 2 nem és 2 tartózkodás mellett fogadták el a képviselők.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 17. 08:23, kedd | Helyi

Kiírták az idei Kantharosz pályázatot

A XIV. Kantharosz Gálát ősszel, a szüret után rendezik meg a szervezők. A helyszín ismét a Győri Nemzeti Színház, az időpont október 8., 18 óra. A Gálán a szokásokhoz híven közreműködik a Győri Filharmonikus Zenekar.

2026. Március 17. 08:05, kedd | Helyi

Átadták a díszpolgári címeket és a Pro Urbe-díjakat

„Győr büszke önökre” – mondta Pintér Bence polgármester a délután kettő órakor kezdődő díszközgyűlésen, ahol a város legrangosabb díjait adták át.

2026. Március 17. 07:06, kedd | Helyi

Iskolák, figyelem: lehet idén is pályázni a felújításokra

Győr Megyei Jogú Város Önkormányzata kiemelt figyelmet fordít a helyi oktatási intézmények támogatására.

2026. Március 16. 08:25, hétfő | Helyi

Nagy sikerrel zárult a Pénz7 a Barossban

Az idei tavasz is rengeteg színes programot hozott a Győri SZC Baross Gábor Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Technikumba a Pénz7 keretében. Az idei évben a felnőtt korosztályt is megszólítottuk a pénzügyi tudatosság területén.