Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2020. Március 18. 18:01, szerda | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Az állatmenhelyek is bajba kerülnek a koronavírus miatt

Az állatmenhelyek is bajba kerülnek a koronavírus miatt

A zsúfolt állatmenhelyeknek nincs akkora anyagi tartalékuk, hogy a koronavírus-járvány miatt kialakult állapotot uralni tudják – közölte a Hangya Közösség Alapítvány szerdán az MTI-vel.

A közlemény szerint a vidéki menhelyek többsége menzai maradékból oldja meg az állatok élelmezését, viszont az iskolák, egyetemek bezárásával megszűnik ez a lehetőség.

Sok szervezet tartott bevásárlóközpontokban havonta élelemgyűjtést, ami most megvalósíthatatlan, így kényszerhelyzetbe kerültek.

Ráadásul ma Magyarországon az állatvédő szervezetek saját fenntartásúak, és a szereplők nem kapnak állami támogatást.

Mivel egy kutya havi élelme körülbelül 9000 forintba kerül, arra kérik az embereket, hogy aki tud, segítsen.

Hozzátették, hogy a segíteni szándékozók ne személyesen keressék fel a menhelyeket, mert a legtöbb nem fogad látogatókat.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld

Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt

Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.

2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld

GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre

Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.

2026. Június 05. 07:19, péntek | Belföld

Visszatér a napos idő a nyár első hétvégéjén