Városlista
2026. április 2, csütörtök - Áron

Hírek

2023. Február 11. 07:49, szombat | Külföld
Forrás: mti

Az Egyesült Államok nem lát közvetlen katonai fenyegetést Moldovára és Romániára nézve a rakétaincidens nyomán

Az Egyesült Államok nem lát közvetlen katonai fenyegetést Moldovára és Romániára nézve a rakétaincidens nyomán

Az amerikai kormányzat szerint nem fenyegeti közvetlen veszély Moldovát és Romániát azt követően, hogy orosz rakéták moldovai légtéren keresztül érték el Ukrajnát.

Vedant Patel telefonos sajtótájékoztatóján elmondta, hogy szoros kapcsolatban vannak a moldovai partnerekkel és a román szövetségesekkel az üggyel kapcsolatban, ugyanakkor hozzátette, arról nincsenek információk, hogy a román légteret is érintették volna a támadó fegyverek.

"Jelenleg nincsenek közvetlen katonai fenyegetésre utaló jelek Oroszország részéről Moldova, vagy Románia ellen" - hangsúlyozta. Megjegyezte, hogy az Egyesült Államok támogatja Moldova szuverenitását és területi integritását, valamint alkotmányba foglalt semlegességét.

Az amerikai külügyminisztérium helyettes szóvivője a tájékoztatón emlékeztetett arra, hogy az Egyesült Államok tavaly októberben intézkedéseket hozott az orosz kormány, illetve orosz magánszemélyek és szervezetek ellen Oroszország "folyamatos, rossz szándékú, befolyásszerző kampánya" miatt, amellyel próbálja destabilizálni Moldovát, ehhez fegyverként használva a korrupciót is.

Fotó: Pixabay

Címkék: háború, rakéta, USA

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 31. 16:00, kedd | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: "új és ésszerűbb" iráni rezsimmel zajlanak komoly tárgyalások

Donald Trump szerint az Egyesült Államok egy \"új és ésszerűbb\" iráni rezsimmel folytat komoly tárgyalásokat a katonai műveletek lezárásáról - az amerikai elnök erről hétfőn írt internetes bejegyzésében.

2026. Március 30. 16:00, hétfő | Külföld

Iráni konfliktus - A térségbe érkezett USS Tripoli hadihajó több ezer katonával a fedélzetén

Az iráni konfliktus térségébe érkezett az amerikai haderő USS Tripoli hadihajója tengerész és tengerészgyalogos egységekkel a fedélzetén – jelentette be a Közel-Keletért felelős Középső Parancsnokság (CENTCOM) szombaton.