Hírek
2018. Május 25. 06:33, péntek | Belföld
Az első tíz legnépszerűbb látnivalóban szerepel a magyar Országház
A tavalyi 14. helyről az előkelő 10.-re lépett az Országház épülete a Tripadvisor „világ legnépszerűbb látnivalói” listáján.
Az ismert utazási portál minden évben rangsorolja a világ legszebb, legnépszerűbb épületeit.
A mostani rangsor első helyén a kambodzsai Angkor épületegyüttes áll, a második helyen a spanyolországi, Sevillában található Plaza de Espana szerepel, míg a harmadik helyre az Abu Dzabiban található Zayed sejk mecset került.
A negyedik helyen a Vatikánban található Szent Péter Bazilika áll, a listán az ötödik a spanyolországi Cordoba katedrálisa, majd a hatodik az indiai Tadzs Mahal, utána a rangsorban a milánói Dóm szerepel.
Nyolcadik helyre San Francisco börtönmúzeuma, az Alcatraz került, míg kilencedik helyen San Francisco híres hídja, a Golden Gate áll.


Forrás: turizmus.com
Főkép: pixabay
Fotók: Csobay Dániel fotogáfus
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 28. 10:00, kedd | Belföld
Magyar Péter: az Orbán-kormány hozzon döntést a NAV jogköreinek bővítéséről
Magyar Péter felszólította a leköszönő Orbán-kormányt, hogy szerdai ülésén döntsön arról:
2026. Április 28. 08:00, kedd | Belföld
A Szent Korona Testület nem szavazta meg, hogy a koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át a képviselők hivatali esküj
A Szent Korona Testület nem szavazta meg azt a javaslatot, amely szerint az országgyűlési képviselők hivatali esküjéhez a Szent Koronát az Országház plenáris ülésteremébe mozgassák át
2026. Április 27. 13:00, hétfő | Belföld
Kósa Lajos nem veszi át parlamenti mandátumát
Kósa Lajos, a Fidesz alelnöke nem veszi át az országos listán szerzett parlamenti mandátumát és nem indul pártja tisztújító kongresszusán sem. Ezt a politikus vasárnap tette közzé a Facebook-oldalán.
2026. Április 27. 11:00, hétfő | Belföld
Az eddiginél korábban lép életbe a MÁV csoport előszezoni menetrendje
A MÁV-csoport előszezoni menetrendje az idén minden eddiginél korábban, már május 1-jétől életbe lép - közölte a közlekedési vállalat vasárnap az MTI-vel.
