Hírek
2015. Szeptember 10. 09:26, csütörtök | Helyi
Az ifjúságnak ajánlja az idei színházi évadot a Győri Nemzeti Színház igazgatója
Az ifjúságnak ajánlja a 2015-2016-os színházi évadot a Győri Nemzeti Színház igazgatója - erről beszélt Forgács Péter a társulat évadnyitó társulati ülése után.
A teátrum vezetője részletezte: hat nagyszínpadi, két kisszínpadi és három gyermekbemutatót tartanak a szezonban. Ezek mind olyan darabok, amelyekben megjelenik az ifjúság, a fiatalság és a jókedv - tette hozzá.
Indokaként a színház ifjúságnevelő szerepét és az e korosztályban növekvő bérletvásárlást jelölte meg. Tavaly összesen több mint tízezerötszáz bérletet értékesítettek, amely mintegy tíz százalékkal több az előző évi eladottnál.
A nagyszínházi előadásokról szólva elmondta, hogy bemutatják Lev Tolsztoj Anna Karenina című drámáját, amelyet Csiszár Imre visz színpadra. Szűcs Gábor rendezésében láthatja a közönség Richard Rodgers és Oscar Hammerstein A muzsika hangja musicalét, Kerényi Mihály rendezésében Kodály Zoltán Háry János című daljátékát, és az itthon utoljára mintegy hetven éve játszott Ilja Ilf és Jevgenyij Petrov Tizenkét szék című komédiáját, amelyet Bagó Bertalan rendez majd.
Bemutatják továbbá Valló Péter rendezésében William Shakespeare Vízkereszt, vagy bánom is én című vígjátékát, az évad utolsó bemutatója pedig a Beatles.hu című zenés darab lesz, amelyet maga a színházigazgató visz színpadra.
A Kisfaludy teremben Simon Kornél rendezésében láthatja a közönség Ken Ludwig: Primadonnák című bohózatát és Egressy Zoltán 4x100 című színművét.A gyermekek Kszel Attila Az ember komédiája című vígjátékát és a Császár keze című színművét láthatják, emellett Lewis Carroll Alice Csodaországban című zenés mesejátékát Erdeős Anna rendezésében.
A teátrum vezetője elmondta azt is, hogy eredményes évre számít, már csak azért is, mert a győri közönség szereti a színházat - zárta Forgács Péter.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 13:45, hétfő | Helyi
Nem a tiltásban van a megoldás – ezt üzeni a február 25-i győri rendezvény
A digitális világ ma már megkerülhetetlen része a fiatalok mindennapjainak. A kérdés nem az, hogy hogyan zárjuk ki belőle a gyerekeket, hanem hogyan tanítjuk meg őket egészségesen jelen lenni benne.
2026. Február 23. 08:21, hétfő | Helyi
Így lehet jelentkezni mammográfiás szűrésre
A Petz-kórház tájékoztatását mutatjuk:
2026. Február 23. 08:07, hétfő | Helyi
Új időpontban, február 27–28-án és március 1-jén jön a Farsangi Csülökparádé Győrben
Gazdag magyaros ízek, közösségi programok és jótékonysági fánksütés a Dunakapu téren.
2026. Február 23. 07:10, hétfő | Helyi
Téli károk után tavaszi helyreállítás
Indulnak az útfelújítások Győr-Moson-Sopron vármegyében.
