Hírek
2011. December 21. 12:00, szerda |
Helyi
Forrás: Hír24.hu
Az ismeretlenek élelmiszerbe rejtik a patkánymérget: valaki irtja a győri kutyákat?
Pár hónapja a győr-szabadhegyi kutyamérgezéstől visszhangzott a sajtó. Sajnos máris itt az újabb botrány. Most a Tihanyi Árpád és a Szigethy Attila út környékén pusztítják az állatokat - írja a hír24.hu.
Szeptemberben Szalai Andrea megtörve számolt be arról, hogy 3 és fél éves német vizsla kutyája mérgezés áldozata lett. Akkor egy hét alatt 7 kutya és 2 macska járt így Szabadhegyen a hármas tó környékén, Andrea kedvencéhez hasonlóan ők is élelmiszerbe rejtett patkánymérget ettek. Persze ez csak feltételezés, hiszen a valódi ok azóta sem derült ki, ahogy az sem, hogy hónapokkal ezelőtt ki vagy kik végeztek a védtelen négylábúakkal. A napokban pedig újabb mérgezésről kaptunk hírt, most azonban a gazdik szerencsésebben jártak, kedvencük túlélte a mérgezést.
Időben érkezett a segítség
A nádorvárosban élő Ágiék a megszokott sétáltatás közben látták, hogy kedvencük valamit felvesz a földről, ám mire nyakon csípték hűséges barátjukat, az addigra megette a zsákmányt. A kutya alig fél óra elteltével rosszul lett, hasmenéssel és hányással azonnal állatorvoshoz vitték az ebet. A segítség időben érkezett, így a blöki túlélte a lassan már mindennapos történetet. A Tihanyi Árpád és a Szigethy Attila út környékén nagyon sok az állattartó, de egyre több azoknak a száma is, akik nem viselik el az ebeket. Illetve az utánuk maradó kutyapiszkot. Ha ugyanis lehet hinni a pletykáknak, akkor a mérgezés okai az ürülékben keresendők, melyeket a gazdik nem, vagy csak kevesen szednek össze és ez váltja ki az ellenszenvet.
A mérgezés nem megoldás
Persze a korántsem példaértékű eljárás nem biztos, hogy a legkézenfekvőbb megoldás. Arról nem is beszélve, hogy a védtelen állatok semmiről sem tehetnek. És sokszor azok a kutyások is pórul járhatnak, akik rendszeresen összeszedik ölebük után a végterméket.
A helyes út nem egyszerű, valahol mindegyik félnek igaza van, de az biztosan nem etikus cselekvés, ha az ártatlan négylábút büntetik, a zsemlébe, szalámiba vagy egyéb élelmiszerbe rejtett pusztító szerekkel. Ha pedig kiderül, hogy ki az elkövető, az akár letöltendő szabadságvesztéssel is büntethető.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 07. 08:25, vasárnap | Helyi
50 éves az öthengeres motor – Legenda az Audi Hungáriától
2026-ban az Audi egy igazán különleges jubileumot ünnepel: az öthengeres motor 50. évfordulóját.
2025. December 07. 08:16, vasárnap | Helyi
Lassulni tanítanak a „kacifántosok”
December 3-án tartották a fogyatékossággal élők világnapját.
2025. December 07. 07:08, vasárnap | Helyi
Háztűzhöz, vadgázoláshoz és ütközéshez vonultak a tűzoltók
Több tűzeset is történt a múlt héten megyeszerte, szerencsére a lángokat még azelőtt eloltották, hogy valakit nagy baj ért volna, de Páliban – ahogy sajnos egy teljes ház égett – füstmérgezéssel szállítottak kórházba egy lakót.
2025. December 06. 08:30, szombat | Helyi
Íme a győri advent
A győri önkormányzat hivatalos oldalán összegyűjtötték, hogy mikor várják a vásárlókat az adventi kézműves vásár faházai a Széchenyi téren.
