Városlista
2025. március 13, csütörtök - Krisztián, Ajtony

Hírek

2024. Július 02. 08:12, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Az Otthonfelújítási program célja az energiahatékonyság

Az Otthonfelújítási program célja az energiahatékonyság

Azok a családok, amelyek 1990 előtt épült házuknál igénybe veszik a programot és energiahatékonysági beruházást hajtanak végre, kifejezetten pozitív hatással számolhatnak hosszú távon a rezsiköltségeknél és növelhetik a ház értékét is - emelte ki a Nemzetgazdasági Minisztérium államtitkára hétfőn az M1 aktuális csatornán.

Fábián Gergely közölte, a programban elérhető támogatást azok a munkaviszonnyal rendelkező magyar állampolgárok igényelhetik, akik 14-25 ezer forint havi törlesztő részletet képesek kifizetni. Az energiahatékonyságon belül hőszigetelésre, nyílászáró-cserére, és a melegvíz-, illetve a fűtési rendszer korszerűsítésére igényelhető támogatás.

Arra is kitért, hogy 266 MFB Pont Plusz áll rendelkezésre az igénylésre, a hétfői friss adatok szerint már 1600-an érdeklődtek a programról és a részvételhez szükséges iratokról. A szükséges iratok között említette az energiatanúsítványt, a jövedelmigazolást és a feltételes kivitelezői szerződést is.

Az államtitkár elmondta, hogy a programban a résztvevők 6 millió forint támogatást kaphatnak, ehhez 1 millió forint önerő kell. A teljes összeget úgy számolták ki, hogy az a nyílászárók cseréjére és a szigetelésre egy átlagos Kádár-kockánál bőven elég lesz, így teljesülhet a program szigorú követelménye, a 30 százalékos energiamegtakarítás.

Fábián Gergely elmondta, hogy a 6 millió forint két részre osztható: egyik része egy kamatmentes hitel, a másik a támogatási összeg. A járásoktól és jövedelemviszonyoktól függ, hogy mekkora a támogatás és mekkora a kamatmentes hitel mértéke. Példaként említette, hogy az átlagnál alacsonyabb jövedelmi régiókban, az átlagnál alacsonyabb jövedelmek esetén 3,5 millió forint lehet a támogatás mértéke és 2,5 millió forint a kamatmentes hitel.

Összegzésként elmondta, hogy a program keretösszege 108 milliárd forint, amelyből 20-30 ezer családi házat lehet felújítani.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 13. 07:55, csütörtök | Belföld

NAV: érkeznek az adószámla-értesítők

Márciustól folyamatosan küldik az adószámla-értesítőket a magánszemélyeknek és a gazdálkodóknak - közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) szerdán az MTI-vel.

2025. Március 13. 07:54, csütörtök | Belföld

Varga Mihály az MNB új elnökeként aláírta a forintbankjegyet

A magyar bankjegyekben a fejlődés a hagyománnyal és a stabilitással ötvöződik, miközben megfelelnek a mai készpénzforgalom technológiai követelményeinek is -

2025. Március 13. 07:45, csütörtök | Belföld

Hétfőtől itt a profitplafon!

Hétfőn lép életbe a kormány profitplafonról szóló rendelete, amely azt jelenti, hogy mostantól a kereskedők legfeljebb tíz százalékot tehetnek a beszerzési árakra

2025. Március 13. 07:41, csütörtök | Belföld

Orbán Viktor: A legfontosabb a 30 évnél fiatalabb édesanyák adómentessége

A kormány célja a 30 évnél fiatalabb anyák szja-mentességével az, hogy a gyermeket vállalók ne kerüljenek rosszabb anyagi helyzetbe, mint azok, akik nem vállalnak gyermeket - közölte a miniszterelnök szerdán a közösségi oldalán.