Városlista
2026. június 6, szombat - Norbert

Hírek

2013. Október 21. 14:20, hétfő | Életmód
Forrás: diagnozis.hu

Az ülő életmód olyan káros, mint a dohányzás

Az ülő életmód olyan káros, mint a dohányzás

Ha már gondolkodott valamilyen sportolásban, akkor itt az ideje, hogy felkeljen a kanapéról.

Egy új tanulmány szerint, az ülő életmód olyan veszélyes lehet az ember egészségére, mint a dohányzás. Ez az életmód 10 halálból 1-et képvisel világszerte.

A kutatócsoport kutatói 33 országból származtak. Úgy találták, hogy ez a “kanapé szindróma” akár 6%-kal növeli a szívkoszorúér betegek számát, kb. 7%-kal a 2-es típusú cukorbetegek számát és 10%-kal a mell- és bélrák betegek számát.

Cikk folytatása...

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 05. 12:00, péntek | Életmód

Európa egyik legnagyobb civil dróngyártó központja jöhet létre Szentendrén

Európa egyik legnagyobb civil dróngyártó központját alapozza meg az ABZ Innovation Kft. Szentendrén mintegy 2,7 milliárd forintos beruházással - mondta az ABZ Drone Kft. ügyvezetője.

2026. Június 04. 16:00, csütörtök | Életmód

Zorán: ötven éve szólóban, ritkaságok lemezen

Ötven évvel ezelőtt írt először dalokat Zoránnak Presser Gábor, gyakorlatilag ezzel indult a népszerű előadó szólópályafutása.

2026. Június 03. 12:00, szerda | Életmód

Javaslatcsomagot készített a KATA újraszabályozására az MKIK

A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara elkészítette és elküldte a Pénzügyminisztérium részére a KATA (kisadózó vállalkozások tételes adója) lehetséges újraszabályozásával kapcsolatos szakmai vitaanyagát -