Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2020. Augusztus 31. 08:36, hétfő | Belföld
Forrás: mti

Az utolsó nyári hétvégi napon megdőlt a szezonrekord

Az utolsó nyári hétvégi napon megdőlt a szezonrekord

Az utolsó nyári hétvégi napon megdőlt a szezonrekord, vasárnap 37,4 Celsius-fokig melegedett a levegő Mezőkovácsházán.

Az Országos Meteorológiai Szolgálat a Facebook-oldalán kiemelte: ilyen meleg még nem volt ezen a nyáron. Az augusztus 8-án Budakalászon mért 36, 7 fokot több állomás is megelőzte vasárnap. A legmelegebbet a Békés megyei Mezőkovácsházán mérték. Országos átlagban 33,8 fok volt a napi maximum hőmérséklet.

Ugyanakkor megjegyezték: közeleg az ősz és a lehűlés. Az előrejelzés szerint mintegy 10 fokkal lehűl a levegő a jövő héten.

Címkék: hőség, meleg, nyár, rekord

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai és nyereményei

A Szerencsejáték Zrt. tájékoztatása szerint a 2. héten megtartott ötös lottó és Joker számsorsoláson a következő számokat húzták ki:

2026. Január 11. 08:23, vasárnap | Belföld

Meteorológia: a következő egy-két éjszaka még lehet extrém hideg

2026. Január 11. 08:21, vasárnap | Belföld

Fidesz-kongresszus - Orbán Viktor: béke, nemzetközi tekintély, fejlődés, újra nagy és erős Magyarország

A Fidesz-KDNP 65 régi és 41 új jelölttel indul az országgyűlési választáson - jelentette be Orbán Viktor, a Fidesz elnöke a párt szombaton Budapesten tartott 31. kongresszusán.