Városlista
2026. január 14, szerda - Bódog

Hírek

2010. Január 28. 06:15, csütörtök | Belföld
Forrás: HírTV

Azonnal meg kellene semmisíteni a vagyonadó-kalkulátor adatait?

Azonnal meg kellene semmisíteni a vagyonadó-kalkulátor adatait?

A vagyonadó-kalkulátor használatakor az adóhatóságnál keletkezett adatok azonnali megsemmisítését kéri az adatvédelmi biztos. A kalkulátort napokig csak a személyes adatok megadásával lehetett használni.

Bár az APEH módosított a programon, a becslés mentésekor továbbra is a személyes adatok megadására volt szükség. Eddig több mint 600 ezren használták a számolóprogramot.

Jóri András ombudsman szerint azzal, hogy az Alkotmánybíróság eltörölte az ingatlanadót, megszűnt az adatkezelés célja is, ezért az adóhatóságnak az erre vonatkozó adatokat meg kell semmisítenie. A kalkulátor működtetése egyébként körülbelül hétmillió forintba került.


Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 14. 07:14, szerda | Belföld

Orbán Viktor: a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll

Mindenki látja, hogy a háború a legfontosabb sorskérdés, ami Magyarország előtt áll, és erre a Tisza nem mond semmit - közölte a miniszterelnök kedden a Facebook-oldalán.

2026. Január 14. 07:13, szerda | Belföld

Navracsics Tibor: az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás

Az önkormányzati reform egyik alapvető fontosságú kérdése a szolidaritási hozzájárulás - mondta a közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden a Facebook-oldalán közzétett videóban.

2026. Január 14. 07:12, szerda | Belföld

A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját

A köztársasági elnök április 12-re tűzte ki az országgyűlési választás időpontját - közölte a Sándor-palota kedden az MTI-vel.