Hírek
2017. Október 30. 07:00, hétfő | Sport
Babos Tímea az első teniszező világbajnok
Babos Tímea a cseh Andrea Hlavácková oldalán megnyerte a szingapúri női tenisz-világbajnokságot, mivel a döntőben szetthátrányból legyőzte a Kiki Bertens, Johanna Larsson holland, svéd kettőst.
Babos az első magyar világbajnok teniszező!
Az első szorosabb játékra Hlavácková adogatásáig kellett várni, de ezt is a szerváló kettős nyerte meg (2:2). Bertensék 5:4-es előnyéig senki sem rontott, de Babos adogatásánál kétszer is szettlabdához jutott az ellenfél, a másodiknál a cseh teniszező viszont több kísérletből sem tudta befejezni a labdamenetet a hálónál, ez pedig végzetesnek bizonyult (4:6).
A második felvonás elején rögvest brékeltek Babosék, de saját játékuk is hamar elszállt, majd 3:3-ig újra az adogatóké volt a terep. Larsson szervájánál viszont két bréklabdához jutott a magyar, cseh duó, és bár ezekkel még nem éltek, a maratoni gém végén a harmadikkal már igen, brékelőnyüket pedig ezúttal már végigvitték (6:4).
Jöhetett a szuper tie-break, amelyet egyet már nyert a holland, svéd kettős ezen a vb-n, ezúttal viszont egyből kettős hibával kezdett, Hlavácková pedig két gyönyörű hálójátékot mutatott be (3–0). Sőt, egy újabb minibrékkel már 4–0 volt Babosék előnye, egy kettős hiba után pedig 9–4-nél öt világbajnoki labdához jutottak, és a másodikat a magyar teniszező már le is csapta (10–5).
WTA-VILÁGBAJNOKSÁG, SZINGAPÚR (7 000 000 dollár, kemény pálya)
PÁROS, DÖNTŐ
Babos Tímea, Andrea Hlavácková (magyar, cseh, 3.)–Kiki Bertens, Johanna Larsson (holland, svéd) 4:6, 6:4,10–5
Forrás: Nemzeti Sport
Fotó: AFP/Eduardo Munoz Alvarez/ origo.hu
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 06. 08:51, szombat | Sport
Vb-2026 - Újonccal is azonos csoportba került a címvédő argentin csapat
A címvédő argentin válogatott az osztrák, az algériai és az újonc jordán együttessel került azonos csoportba a 2026-os labdarúgó-világbajnokság Washingtonban rendezett pénteki sorsolásán.
2025. December 06. 08:50, szombat | Sport
Kós Hubert győzött 100 méteres hátúszásban a US Openen
Kós Hubert nyerte a 100 méteres hátúszás pénteki döntőjét a texasi Austinban zajló US Openen.
2025. December 06. 08:49, szombat | Sport
Női kézilabda-vb - A japánok elleni döntetlennel negyeddöntőbe jutott a magyar válogatott
2025. December 05. 07:37, péntek | Sport
Labdarúgó NB I - Nyert a Ferencváros Kisvárdán, ezzel az élre állt
A címvédő Ferencváros egygólos győzelmet aratott Kisvárdán a labdarúgó Fizz Liga 5. fordulójából elhalasztott és csütörtökön pótolt mérkőzésen, ezzel az élre állt a tabellán.
