Hírek
2018. Július 31. 07:38, kedd |
Belföld
Forrás: mti - fotó: pixabay
Bajba jutott magyar kirándulókat mentettek meg a román hegyi mentők
Hegyi-, illetve barlangi mentők segítségére szorult hétfőn Romániában két bajba jutott magyar turista, akik egy sziklán rekedtek a Krivádiai-szurdokban.
A Hunyad megyei hegyi mentőszolgálat arról tájékoztatta az Agerpres hírügynökséget, hogy egy 55 éves férfi és 15 éves lánya megfelelő felszerelés nélkül indult el a szurdok egy nehezen megközelíthető részét megnézni, és két vízesés között a hirtelen megáradó víz elől menekültek fel egy sziklára, amelyről már nem tudtak lejönni. Szerencséjükre volt mobilhálózati lefedettség és így segítséget tudtak kérni. A mentőalakulatok kötelek és mentőmellények segítségével hozták le őket a szikláról.
A Krivádiai-szurdokot csak vízben haladva lehet megközelíteni, és a patak szintje normális esetben is helyenként meghaladja az egy métert. A patak hirtelen megduzzadását valószínűleg egy, a hegy magasabb régióiban hirtelen lezúduló zápor okozta, a szurdokban viszont az áradás pillanatában sütött a nap - közölte a mentőszolgálat.
A Fogarasi havasokban egy másik magyar állampolgárságú, 67 éves férfi segítségére sietett a Brassó megyei csendőrség. A férfi jobb lábán sérült meg és képtelen volt folytatni útját a völgy felé. A férfit a nagyvisti menedékháztól a hegyi csendőrök hozták le a szombatfalvi őrházhoz, ahol átvette őt a SMURD rohammentő szolgálat, és Fogaras városba vitte - tájékoztatta az Agerprest a csendőrségi szóvivő.
fotó: illusztráció
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Belföld
Évi 7 millió forinttal is többet kereshetnek a diplomások az érettségizettek átlagkeresetéhez képest
2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld
Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi
Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.
2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld
Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban
Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból
2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld
Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is
A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.
