Városlista
2025. december 8, hétfő - Mária

Hírek

2013. Március 28. 11:17, csütörtök | Helyi
Forrás: GYŐR MRFK

Balesetek és az okok

Balesetek és az okok

Február hónapban Győr-Moson-Sopron Megye kapitánysági bontásban az ittas pozitív ellenőrzések számán felül, az ittasan okozott anyagi káros és sérüléses baleseti számok mutatóit az alábbi térképes diagram szemlélteti.

Február hónapban Győr-Moson-Sopron Megye kapitánysági bontásban az ittas pozitív ellenőrzések számán felül, az ittasan okozott anyagi káros és sérüléses baleseti számok mutatóit az alábbi térképes diagram szemlélteti.
Az ittas járművezetők forgalomból való kiszűrére megyénk rendőreinek kiemelt feladata. Az ittas vezetők által okozott, személyi sérülésessel végződő balesetek számaránya az össz sérüléses baleseti számon belül megyénkben magasnak mondható!

Az ittas járművezetők által okozott személyi sérüléses balesetek országos aránya 2012-ben a 11,2 %, míg megyénkben 13 % volt. Az ittasan okozott sérüléses balesetek száma 2013. februárban emelkedett, így az ittasan okozott baleseteknek az összes személysérüléses közúti baleseten belüli megyei aránya a tavaly február havi 7,7 %-ról 13,7 %-ra emelkedett.
2013. göngyölített (1-2 hó) adatok alapján, országosan az ittasan okozott balesteknek az összes személyi sérüléses közúti baleseten belüli aránya 9,77 %-ról 8,41 %-ra csökkent, ezzel ellentétes arányban, megyénkben 10,8 %-ról 13,2 %-re nőtt.

Fő célkitűzésünk szerint a 2013-as évben ez az arány nem lehet több 10%-nál. A célkitűzés elérése érdekében – a rendelkezésre álló technikai eszközök maximális kihasználtságával – rendőreinknek meg kell tennie mindent, hogy megyénkben a kedvezőtlen tendenciát megfordítsuk.

2013. február hónapban az 62 feltárt ittas járművezetés esetében 22 főnél a mért légalkoholszint meghaladta a 0,8 mg/l-t. Ezzel kapcsolatban kiemelendő, hogy az év második felében változik a szabályozás és a büntethetőségi értékhatár 0,5 mg/l értékre csökken, függetlenül a befolyásoltsági tényezőtől. A büntetés ez esetben már akár két év szabadságvesztés, és emellett akár 10 év járművezetéstől eltiltás is lehet!

Megyénkben 2013. február végéig 12 esetben okoztak ittasan személysérüléses balesetet, melyből 6 esetben Győri Rendőrkapitányság illetékességi területén. A statisztikai adatok elemzéséből megállapítható, hogy az esetek túlnyomó többségében személygépkocsi vezető, 1-1 esetben segédmotor-kerékpáros, kerékpáros okozott ittasan személysérüléses balesetet. Mivel a személysérüléses balesetek okozóinak több, mint kétharmada megyei lakos, így a felelősséget sem háríthatjuk másokra.

A fenti célok elérése érdekében megyénk közútjain fokozottan kell számítani rendőri ellenőrzésekre, akciókra, razziákra. Célunk, hogy a statisztikai elváráson felül, megyénk útjain biztonságosan lehessen közlekedni, csökkenjenek az anyagi káros, sérüléses és ittasan okozott baleseti számok. Aki alkoholt fogyasztott az ne üljön volán mögé!

Címkék: balesetek, statisztika

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 08. 08:26, hétfő | Helyi

Nagy volt a forgalom a rendelőkben novemberben

Fellélegezhettek az orvosok az egyik győri gyermekorvosi rendelőben.

2025. December 08. 08:08, hétfő | Helyi

A jövő útjait mutatta be a Széchenyi-egyetem

Jelentős érdeklődés mellett rendezte meg pályaorientációs konferenciáját a Győri Egyetemért Közhasznú Egyesület a Széchenyi István Egyetem Győri Innovációs Parkjában.

2025. December 08. 07:06, hétfő | Helyi

Kadler Gusztávról neveztek el utcát Győrben

Győr Megyei Jogú Város közgyűlése október végén több közterület elnevezését is jóváhagyta. Az új utcanevek a város díszpolgárainak a neveit viselik.

2025. December 07. 08:25, vasárnap | Helyi

50 éves az öthengeres motor – Legenda az Audi Hungáriától

2026-ban az Audi egy igazán különleges jubileumot ünnepel: az öthengeres motor 50. évfordulóját.