Hírek
2018. Március 10. 10:35, szombat | Külföld
Banánszállítmányba csomagolt drogot foglaltak le
A kolumbiai rendőrség több mint másfél tonna, banánszállítmányba rejtett kokaint foglalt le pénteken az ország észak-keleti részén lévő Santa Marta kikötőjében - közölték a kábítószer-ellenes hatóságok.
A kikötőben végzett vizsgálatok során bukkantak a rendőrök a banánt tartalmazó konténerekbe rejtett anyagra, az 1626 kilogramm kokainszállítmányt a csempészek a belgiumi Anvers felé készültek útnak indítani. A hatóságok szerint ez a mennyiség mintegy 89 millió dollárt ér az európai piacon.
Az év eleje óta a kolumbiai rendőrség 10,4 tonna kokaint foglalt le az ország karibi térségében, ebből 1,8 tonnát Santa Marta kikötőjében. Néhány nappal ezelőtt 5,2 tonna kokaint kobzott el a kábítószer-ellenes rendőrség a panamai határon, ez a szállítmány a latin-amerikai ország legfőbb drogkartelljének, a Clan del Golfónak (Az öböl klánja) a tulajdonában volt.
Kolumbia világelső a kokalevél termesztésében, ültetvényei 146 ezer hektáron terülnek el, ez a növény a kokain alapanyaga, amelynek legnagyobb termelője ugyancsak Kolumbia. Az ENSZ szerint 2016-ban 866 tonnát állítottak itt elő ebből a kábítószerből.
Forrás: origo.hu
Kép: AFP/COLOMBIA'S NAVY
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a pokol fog Iránra szabadulni, ha nem köt megállapodást
Donald Trump szerint a \"pokol fog Iránra szabadulni\", amennyiben két napon belül nem köt megállapodást - az amerikai elnök internetes bejegyzésben szombaton adott ismételt ultimátumot a teheráni vezetésnek.
2026. Április 04. 16:00, szombat | Külföld
Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re
A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.
2026. Április 03. 17:00, péntek | Külföld
Kreml: Moszkva a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amely ellenségesen lép fel vele szemben
Oroszország a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amelynek tevékenysége ellenséges vele szemben - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságíróknak csütörtökön Moszkvában.
2026. Április 02. 07:30, csütörtök | Külföld
Trump: Visszabombázzuk Iránt a kőkorszakba
Iráni konfliktus - Donald Trump: Teherán fegyverszünetet kért, de előbb meg kell nyitni a Hormuzi-szorost.
