Városlista
2025. március 17, hétfő - Gertrúd

Hírek

2013. Január 03. 10:57, csütörtök | Külföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Barack Obama aláírta a megállapodást

Barack Obama aláírta a megállapodást

Aláírta Barack Obama amerikai elnök a kétpárti megállapodást a költségvetési szakadék elkerüléséről. A szenátus és a képviselőház már szerdán megszavazta a vonatkozó törvényt. A tőzsdék szárnyaltak a megállapodás hírére, a New York-i tőzsdemutatók, 2,5-3 százalékos emelkedéssel fejezték be a tegnapi napot, sőt az ipari DIJA utoljára 2011-ben produkált ekkora emelkedést napon belül.

Az amerikai elnök hangsúlyozta, hogy további kemény csörtékre kell számítani a költségvetéssel kapcsolatban, ráadásul az amerikai államkincstár hivatalosan is bejelentette, hogy hétfőn elérte a plafont az amerikai államadósság. Ha ezt nem tudják áthidalni néhány hét alatt, akkor az USA nem bocsáthat ki állampapírt. Szóval aggódni van bőven miért továbbra is.

Közben a Moody’s úgy véli, hogy a következő hónapokban további intézkedésekre van szükség a költségvetési hiány csökkentése érdekében, ha pedig ez nem történik meg, az negatívan befolyásolhatja az Egyesült Államok adósbesorolását, mivel akkor fennmarad a negatív kilátás. A hitelminősítő szerint az elfogadott intézkedés kevés, középtávon nem teremt jelentékeny javulást az amerikai adósságrátában. A londoni elemzők szerint nem oldotta meg az Egyesült Államok hosszú távú államháztartási problémáit a megállapodás, és kétséges, hogy az amerikai politika jelenlegi állapotában egyáltalán képes-e fenntartható pályára állítani a közfinanszírozási rendszert.

Címkék: Barack Obama

Ezek érdekelhetnek még

2025. Március 14. 07:22, péntek | Külföld

Ukrajnai háború - Putyin: a tűzszünetet támogatjuk, de vannak megvitatásra váró kérdések

Az orosz elnök szerint a tűzszünet önmagában jó, támogatják, de vannak megvitatásra váró kérdések.

2025. Március 12. 06:00, szerda | Külföld

Ursula von der Leyen: az illúziók korszaka véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért

Az illúziók korszaka most véget ért, Európának nagyobb felelősséget kell vállalnia saját védelméért: nem a távoli jövőben, hanem azonnal, nem fokozatosan, hanem a helyzet által megkövetelt merészséggel -

2025. Március 08. 08:17, szombat | Külföld

Donald Trump: az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában

Az amerikai-ukrán tárgyalások a jövő hét elején folytatódnak Szaúd-Arábiában - közölte Donald Trump amerikai elnök pénteken a Fehér Házban.

2025. Március 08. 08:12, szombat | Külföld

Donald Trump szankciókat fontolgat Oroszország ellen

Donald Trump amerikai elnök Oroszország elleni pénzügyi és kereskedelmi szankciókat helyezett kilátásba az orosz katonai előrenyomulás miatt Ukrajnában - derül ki az amerikai elnök Truth-on közzétett pénteki üzenetéből.