Hírek
2012. Március 24. 13:30, szombat |
Helyi
Forrás: MTI
Bemutatóközpontot hoznak létre a napkollektorok működéséről Téten
A napkollektorok működésének ismertetésére bemutatóközpontot hoznak létre a Győr-Moson-Sopron megyei Téten.
Arról is tájékoztatják majd a kistérség lakóit, hogy az önkormányzati létesítmények energiafelhasználásában mekkora megtakarítást lehet elérni a napelemek segítségével - mondta Kukorelli László, a kistérségi társulás elnöke, Tét független polgármestere az MTI-nek.
Regner Márta projektmenedzser tájékoztatása szerint iskolák, óvodai konyhák, sportöltözők melegvíz-ellátásának a megoldására nyolc település fogott össze a téti kistérségben. Több községben, köztük Tényőn és Felpécen már napkollektorok közreműködésével kapnak meleg vizet az érintett középületek, s működik a napelemes rendszer Sokorópátkán és Kajárpécen is. A téti iskolánál a jövő héten indul a szerelés - tette hozzá.
A kivitelezés utolsó fázisában alakítják ki a kistérségi központban a bemutatóhelyet, ahol a megújuló energiaforrások környezetkímélő hatásáról, gazdasági és egyéb előnyeiről tájékozódhatnak az érdeklődők. Az adatgyűjtő rendszer pedig a megtakarításokról ad majd információt.
A nyolc településen megvalósuló fejlesztés költsége mintegy 310 ezer euró. A beruházást az összeg 85 százalékával támogatta az Európai Unió, tíz százalékot tett ki az állami hozzájárulás, öt százalék pedig az önrész. Az energetikai korszerűsítésre a csallóközi Tőkési-ág kistérséggel közösen pályázott a téti kistérség. A támogatást a Magyarország-Szlovákia Határon Átnyúló Együttműködési Program keretében nyerték el. A csallóközi kistérség is napkollektoros rendszerek telepítésére nyerte el az uniós támogatást.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
2026. Június 26. 08:08, péntek | Helyi
Három alpolgármestere van már Pintér Bencének
Tóth Péter kabinetfőnök mostantól Pintér Bence polgármester harmadik helyetteseként folytatja munkáját a győri önkormányzatnál.
2026. Június 26. 07:08, péntek | Helyi
Változik a vasúti menetrend a Győrt érintő vonalakon június 27. és július 3. között
Karbantartási munkák miatt módosul egyes vonatok menetrendje a Budapest–Hegyeshalom, a Budapest–Sopron, a Tatabánya–Oroszlány és a Csorna–Szombathely vasútvonalakon 2026. június 27. és július 3. között.
2026. Június 25. 08:23, csütörtök | Helyi
Labdarúgó NB I – Angyalföldön kezd a bajnok ETO
A bajnok ETO az élvonalba visszajutott Vasas otthonában kezdi a labdarúgó OTP Bank Liga 2026-27-es idényét.
