Hírek
2025. Szeptember 05. 14:19, péntek | Helyi
Bemutatták a Földváry Aukciósház őszi árverésének tételeit
Az öttevényi Földváry Aukciós ház őszi árverésének tételeit mutatták be csütörtökön Budapesten, a Stefánia Palotában.
A jótékonysági árverést második alkalommal rendezik meg az öttevényi kastélyban. A Földváry-kastélyt több, mint két éve vásárolta meg Matusz Balázs. A győri vállalkozó az akkor leromlott állapotú épületet felújította. A budapesti bemutató házigazdája elmondta a felújítás során szeretett bele a 18-19. századba és akkor ismerkedett meg a kor szobraival és festményeivel is, innen pedig egyenes út vezetett az aukciós ház megalapításáig.

Az október 26-ai árverés több jótékony célt is szolgál. Támogatják a győri kórházat, ahol egy nővérpihenőt újítanak fel, emellett pedig három szakápoló képzését segítik fejenként havi 100 ezer forinttal. A jótékony rendezvénnyel támogatni kívánják továbbá a katona- és rendőrárvákat, illetve a ZoNa Alapítványt. Végül pedig a kortárs festőknek is bemutatkozási lehetőséget kínál: a művésztelep alkotásait Budapesten is lehetett látni. A művészek szintén felajánlották egy-egy alkotásukat.

Eddig már több mint 1300-an jelezték részvételüket a II. Őszi Nagy Jótékonysági Aukción, amelyet október 26-án rendeznek az öttevényi Földváry-kastélyban.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 15. 08:18, csütörtök | Helyi
Térdsérülés miatt véget ért a Győr svéd beállójának idénye
Súlyos térdsérülés miatt hosszú kihagyás vár Linn Blohmra, a bajnoki és Bajnokok Ligája-címvédő Győri Audi ETO KC női kézilabdacsapatának svéd beállójára.
2026. Január 15. 08:06, csütörtök | Helyi
Mutatjuk, kikkel száll ringbe a Fidesz hétvégén bemutatott 106 jelöltje
Szombat délután a Fidesz bemutatta a 106 jelöltjét, akiket az egyéni választókerületekben indít az áprilisi országgyűlési választáson.
2026. Január 15. 07:06, csütörtök | Helyi
Szinte végig a Győr vezetett, a csattanó mégis a BKG Szigetszentmiklósé lett
A sereghajtó Szigetszentmiklós 13 vereség után az első sikerét aratta, miután vasárnap hazai pályán egy utolsó másodperces duplával legyőzte a Győrt a női kosárlabda NB I-ben.
2026. Január 14. 08:22, szerda | Helyi
Krakovszki Bence napokig nem aludt a testvére sérülése után
Krakovszki Bence, az Európa-bajnokságra készülő magyar férfi kézilabda-válogatott győri balszélsője napokig aludni sem tudott ikertestvére, Zsolt sérülése után.