Hírek
2011. December 19. 14:04, hétfő |
Belföld
Forrás: Stop.hu
Bereményi Géza lesz a Thália és a Mikroszkóp igazgatója
Tarlós István megerősítette hétfőn egy rádióinterjúban, hogy Bereményi Gézát nevezi ki a Thália Színház és a Mikroszkóp Színpad közös igazgatói posztjára.
"Amennyiben ebből nem lesz nemzetközi, mesterségesen keltett, előfeltételezésektől hemzsegő hisztéria, akkor megerősíthetem, hogy Bereményi Géza lesz ennek a színháznak az igazgatója" - fogalmazott a budapesti főpolgármester egy kérdésre válaszolva az MR1 Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.
A Főpolgármesteri Hivatal december 8-án jelentette be, hogy a szakmai bizottság Bereményi pályázatát támogatta, és "várhatóan a főpolgármester is őt nevezi majd ki a két intézmény élére".
Bereményi Géza Kossuth- és József Attila-díjas író, dalszövegíró, Balázs Béla-díjas filmrendező Kálomista Gáborral, Herczeg Tamással és Csécsi Tamással együtt pályázott a két színház közös vezetésére.
A Bereményi-féle csapaton kívül Harsányi Gábor színész - Dózsa Lászlóval közösen - és Megyeri László, a Thália Színház korábbi igazgatója adott be pályázatot.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld
Havasi Bertalan: nincs tervben, hogy Orbán Viktor találkozzon az amerikai elnökkel
Annak kapán közölte Havasi Bertalan ezt, hogy Németh Zsolt, a Fidesz frakcióvezető-helyettese ezzel ellentétesen nyilatkozott.
2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld
Nagy Ervin feljelentést tesz a KMTG által kifizetett jogdíjak ügyében
2026. Július 17. 14:00, péntek | Belföld
Tanács Zoltán: feljelentést tettünk a Kréta-rendszer ügyében
Az oktatásban és a közigazgatásban használt szoftverek ügyében tett feljelentésről számolt be a tudományos és technológiai miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.
2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld
MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna
Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.
