Városlista
2026. április 5, vasárnap - Vince

Hírek

2011. November 06. 07:17, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

Bezár a pécsi vidámpark

Bezár a pécsi vidámpark

Ötven év után bezár a pécsi vidámpark. Az önkormányzat abban reménykedik, hamarosan újjáéledhet a létesítmény. A pécsi alpolgármester már egyeztetett egy pályázatról helyi szakemberekkel - tudatta a közrádió.

Ötven év után megszűnik a pécsi vidámpark. A mecseki szórakozóhelyet 1961. augusztus 20-án adták át, a játékokat akkor egy-két forintért lehetett igénybe venni. A pécsi vidámpark és a szintén a hatvanas években épült közeli állatkert között úttörővasút vitte a kirándulókat.

A vidámparkot a 2000-es évek elején már rövid időre bezárták állapotának romlása miatt, majd az üzemeltetést Sodin Péter cége vállalta fel, aki korábban Budapesten a gyerek vidámparkot bérelte, ami a cirkusz és a nagy vidámpark között van. Egy főpolgármesteri döntés után azonban a két fővárosi vidámparkot egybeolvasztották, a vállalkozó játékai pedig ott maradtak kihasználatlanul. Sodin Péter ezek után találta meg a pécsi szórakozóhelyet, ami épp akkor zárt be. A cégvezető úgy gondolta, érdemes megpróbálni játékaival újraindítani a mecseki vidámparkot.

Most, hogy újra bezár a vidámpark, rengeteg látogató kereste fel az intézményt, akik általában sajnálkozva beszéltek a megszűnésről. Sodin Péter ennek kapcsán elmondta, csak azt nem érti, hogy ez a sok ember miért nem jött addig, amíg a szórakozóhely nyitva volt, miközben a játékok megfelelő állapotban voltak. Ennél is jobban zavarja a vállalkozót, hogy eddig egyetlen polgármester sem ült le vele, hogy megbeszéljék, miként biztosítható a vidámpark jövője.

A Kossuth Rádió próbálta a pécsi városháza véleményét is megtudni, de onnan egyelőre nem érkezett válasz. Néhány hete a város fideszes alpolgármestere, Nagy Csaba azt nyilatkozta a baranyai napilapnak, hogy bár egyelőre nincs döntés a folytatásról, bizakodnak abban, hogy a közel jövőben uniós pályázatok jelennek meg a múlt évszázad értékeinek megvédésére, és ebből lehet majd pénzt szerezni a létesítmény retró parkként való újraélesztésére.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 05. 09:18, vasárnap | Belföld

Erdő Péter: húsvét az egész életünket mássá teszi

Húsvét az egész életünket mássá teszi, segít, hogy boldogok legyünk. A mi feladatunk pedig az, hogy elmondjuk ezt a titkot a világnak - hangsúlyozta Erdő Péter húsvétkor.

2026. Április 04. 15:00, szombat | Belföld

Több mint harminc vasútállomás újul meg az országban

Az állomásfelújítási program részeként 14 vármegyében több, mint harminc állomás és vasúti megállóhely újul meg, mintegy 15 milliárd forint értékben, a MÁV-csoport és a Magyar Falu Program forrásaiból

2026. Április 04. 14:00, szombat | Belföld

Nézőpont: Fidesz-többség marad a következő országgyűlésben is

A kormányközeli kutatóintézet szerint marad a Fidesz többség.