Hírek
2018. Március 14. 06:01, szerda | Külföld
Bombára lettek figyelmesek egy olasz városban, 23 ezer embert evakuláltak
Második világháborús bomba miatt kellett evakuálni szerdára virradóra az Adriai-tenger partján fekvő Fano olasz város 23 ezer lakóját. - jelentette a helyi sajtó.
Médiaértesülések szerint a bombát egy építkezésen találták meg, és véletlenül élesítették. Az ANSA olasz hírügynökség szerint legalább ezer katonát mozgósítottak, hogy segítsenek a lakosok evakuálásában.
A brit gyártmányú 500 fontos bomba 1800 méteres körben okozna pusztítást, amennyiben felrobban - teszi hozzá az olasz hírügynökség. A valamivel több mint 60 ezres lélekszámú olasz kikötőváros kórházát és vasútállomását is kiürítették, a vasúti közlekedést pedig leállították.
A hadsereg tűzszerészei jelenleg a harceszköz kiemelésén fáradoznak, hogy azt a tengerre kiszállítva biztonságos távolságban felrobbantsák.

Forrás: origo.hu
Kép: Illisztráció, városkép, Fano városa - gotravelaz.com
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 26. 20:00, péntek | Külföld
Csökkent a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában
Több mint egyharmadával csökkent az előző évhez képest a kábítószerrel kapcsolatos büntetőügyek száma Kínában
2026. Június 26. 12:00, péntek | Külföld
Megdőlt a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában
Megdőlt szerdán a júniusi hőségrekord Nagy-Britanniában.
2026. Június 26. 10:41, péntek | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll
A Hormuzi-szoros továbbra is nyitva áll - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön
2026. Június 25. 11:45, csütörtök | Külföld
Ukrajna háború - Tüzet okozott egy ukrán dróntámadás egy dél-oroszországi olajbázison
Tüzet okoztak a krasznodari régió poltavai olajbázisán egy drón lezuhant roncsai - közölte Alekszandr Haritonov, a Kraszoarmejszki járás vezetője csütörtökön a Max-csatornáján.
