Hírek
2012. Május 01. 07:05, kedd |
Külföld
Forrás: mno.hu / MTI
Borzalmas kompbaleset Indiában
Felborult egy folyami komp hétfőn India északkeleti részén; az áldozatok száma egyre nő. Legfrissebb rendőrségi jelentések szerint 68 halottja van a balesetnek, s további 150 ember sorsa ismeretlen.
J.N. Csoudhuri, Asszám állam rendőrfőnöke szerint a Brahmaputra folyón közlekedő komp 350 utast szállított. Szemtanúk arról számoltak be, hogy a kopottas jármű felborult, majd kettétört és elsüllyedt a megáradt folyóban. A komp legfelsőbb szintjén tartózkodó mintegy 150 embert kimentették a vízből, vagy maguk érték el úszva a partot.
A térségben uralkodó viharos szél és a heves eső akadályozza a történtek tisztázását és a túlélők utáni kutatást. A rendőrség szerint a látótávolság gyakorlatilag egyenlő a nullával. A hatóságok katonákat és rendőröket küldtek a baleset helyszínére, hogy segédkezzenek a mentésben.
A rendőrség szerint a komp túlzsúfoltan indult el, és az utasokon kívül rizst, illetve más árut is szállított. A fedélzetén nem voltak sem mentőcsónakok, sem mentőmellények. A hajóroncsot megtalálták, de csak daruval tudják kiemelni a vízből.
A baleset a folyónak azon a szakaszán történt, ahol a Brahmaputra átlép a bangladesi határon, ezért az indiai hatóságok a szomszédos ország segítségét is kérték a mentéshez. A folyó itt közel egy kilométer széles.
A kompbaleset Inda közelmúltbeli történelmének egyik legsúlyosabb közlekedési szerencsétlensége. Manmohan Szingh miniszterelnök közleményében megdöbbenésének és fájdalmának adott hangot a tragédia miatt.
MTI / mno
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 23. 16:00, hétfő | Külföld
Gyorsuló tengerszint-emelkedés fenyegeti Dubrovnik óvárosát
A tengerszint emelkedése az egyik legsúlyosabb, a klímaváltozással összefüggő kihívás lehet a kulturális örökség védelmében a következő évtizedekben Dubrovnikban
2026. Február 23. 11:00, hétfő | Külföld
Robert Fico hétfőn leállíttatja az Ukrajnába irányuló áramkivitelt
A szlovák miniszterelnök hétfőn meglátogatja a szlovák áramszállító vállalatot (SEPS), és felkéri, hogy állítsák le az Ukrajnába irányuló vészhelyzeti áramszállítást.
2026. Február 23. 10:00, hétfő | Külföld
Lelőttek egy fegyveres behatolót Donald Trump floridai otthonának őrzött területén
Az amerikai titkosszolgálat és a helyi rendőrség emberei lelőttek egy férfit, aki vasárnap hajnalban fegyverrel megpróbált behatolni Donald Trump elnök floridai rezidenciájának őrzött területére.
2026. Február 22. 13:00, vasárnap | Külföld
Az amerikai elnök 10-ről 15 százalékra emeli a globális vámtarifát
Az amerikai elnök közölte szombaton, hogy az előző nap bejelentett 10-ről 15 százalékra emeli az új globális vámtételt.
