Hírek
2011. Szeptember 21. 10:20, szerda |
Helyi
Forrás: Nyugathír/Kék Duna Rádió
Boszorkányos péntek várható: Győr is részt vesz a Kutatók Éjszakáján
A tudományos fesztivál célja, hogy megváltoztassák a kutatókról kialakult általános képet, bemutassák a tudósok érdekes, izgalmas életét, és minél több fiatalt győzzenek meg, hogy érdemes a kutatói pályát választani.
Az Apáczai Csere János Karon pénteken megismerkedhetünk a boszorkányos növényekkel, a molekuláris konyhával és szó esik a stresszkezelésről is.
A Széchenyi Egyetemen idén is megrendezik a kiskutatók akadályversenyét, de lesz tudományos játszótér, repülőgépszimulátor, csillagfigyelés, szó esik az energiatakarékos közlekedésről és a hétköznapi fizikáról is. A laboratóriumok egész este nyitva tartanak és a szakképzett laborvezetők várják az érdeklődő közönséget - írja a www.kekduna.hu.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 06. 08:22, szombat | Helyi
Győri labdarúgó is díjazottak között
A bajnoki címvédő Ferencváros játékosai szerezték meg az év legjobbjainak járó mindhárom díjat a női labdarúgó NB A I-ben: a RangAdó díjátadón az idény legjobbjának járó elismerést Nagy Viktória vette át.
2026. Június 06. 08:04, szombat | Helyi
Bővítik a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskolát
Csaknem 510 millió forint uniós támogatással újul meg a Pannonhalmi Szent Benedek Általános Iskola.
2026. Június 06. 07:06, szombat | Helyi
Megújult az Aranypart II., grillház is nyit
Sajtótájékoztatóval egybekötött szezonnyitón mutatták be az Aranypart II. idei fejlesztéseit.
2026. Június 05. 08:26, péntek | Helyi
Mikita Bencével erősítik a szakmai stábot
Eldőlt, hogy Kopornyik Zsolt vezetőedző munkáját Mikita Bence segíti júliustól Győrben, az ETO University Handball Teamnél. A fiatal tréner a NEKA-tól, Balatonboglárról teszi át székhelyét Győrbe.
