Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2019. Február 14. 12:04, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Brüsszelbe és Bukarestbe indít új járatokat a LOT Budapestről

Brüsszelbe és Bukarestbe indít új járatokat a LOT Budapestről

Brüsszelbe és Bukarestbe indít új járatokat jövő szeptembertől a lengyel LOT légitársaság Budapestről - jelentette be a légicég és a Budapest Airport közös, az MTI-hez csütörtökön eljuttatott közleményében.

A járatok hetente 12 alkalommal közlekednek majd: Brüsszelbe délelőtt és délután is lesz járat, a délelőttiek szombaton, a délutániak vasárnap nem közlekednek. Bukarest-Otopeni repülőterére délután és másnap kora reggel indul egy járatpár. A délutániak vasárnap, a kora reggeliek szombat kivételével minden nap közlekednek.

Ezzel a LOT tovább bővíti a budapesti bázis kapacitásait és a tengerentúli járatokra csatlakozást, ráhordást biztosít.

Rafal Milczarski, a LOT vezérigazgatója hangsúlyozta: olyan járatokat nyitnak meg, amelyekre nagy a kereslet és amelyeken a hagyományos légitársaságok által nyújtott szolgáltatás elmaradt a kereslettől.

Jost Lammers, a Budapest Airport vezérigazgatója azt mondta, a transzatlanti járatokkal, a varsói, a krakkói járattal, és a hónap második felétől London City repülőterére közlekedő járattal együtt a LOT minden bizonnyal a leggyorsabban fejlődő légitársaságok egyike marad.

A LOT tavaly a New York-i és a chicagói járatok beindításakor jelezte, hogy gyűjtő-elosztó központot hoz létre Budapesten és a ferihegyi repülőtérről több európai járatot fog üzemeltetni. Az első ilyen járat jövő hétfőn indul London-City repülőterére, ezt követik a most bejelentett új járatok.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 14:00, péntek | Belföld

Tanács Zoltán: feljelentést tettünk a Kréta-rendszer ügyében

Az oktatásban és a közigazgatásban használt szoftverek ügyében tett feljelentésről számolt be a tudományos és technológiai miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna

Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

Ma tetőzik a hőség, majd hidegfront mérsékli a kánikulát

Pénteken tetőzik a hőség, a csúcshőmérséklet 30 és 36 Celsius-fok között alakul, majd hidegfront érkezik, ami fokozatosan mérsékli a kánikulát; a hétvégén nő a záporok, zivatarok esélye is

2026. Július 17. 09:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: megtárgyalta a kormány a Szent István-programot

Első olvasatban megtárgyalta a kormány a vidékfejlesztést és a vidéken élők helyben maradását támogató Szent István-programot, amelyet várhatóan augusztus 20. előtt bemutatnak