Hírek
2019. Március 21. 16:25, csütörtök | Belföld
Budapest szívében, egy fatörzsben él a hajléktalan
A Kodály körönd 150 éves platánja a Szlovákiából érkezett férfi menedéke.
Az RTL Klub Fókusz című műsora bukkant a férfira, aki novemberben jött Magyarországra, egy hónapja pedig a Kodály Körönd 150 éves platánfájának törzsében él. Mucska Péter azt követően lett hajléktalan, hogy Szlovákiában összeveszett a családjával és mindent hátrahagyott nekik.
Bár a járókelők szörnyülködtek, ő elégedett az odúval.
Azt mondja, a fa megóvja esőtől, széltől, különösebben hideg sincs, a fának még „ablaka” is van. A férfi a réseket szúnyoghálóval fedte el, az emberek sem zavarják nyugalmát.
Egy közeli hajléktalanszállóra eljár ételért, melegedni, ott azonban nem maradhat, mert nincs lakcímkártyája. A fában többnyire csak alszik, napközben a várost járja, próbál pénzt szerezni. Naponta 2-3 ezer forint összejön neki főleg alumínium dobozok gyűjtéséből.
Forrás: 24.hu
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 06. 14:00, szombat | Belföld
Az európai uniós migrációs paktum ellen tüntettek Budapesten
Az Európai Unió migrációs paktumának elutasítását követelték tüntetők jobboldali influenszerek által szervezett demonstráción pénteken Budapesten.
2026. Június 05. 10:00, péntek | Belföld
Azbesztszennyezés - Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen a veszélyes anyagot tartalmazó kőzúzalék miatt
Azbesztszennyezés miatt két területet zár le a GYSEV Zrt. Szombathely térségében - közölte a vasúttársaság az MTI- vel csütörtökön.
2026. Június 05. 09:00, péntek | Belföld
GKI: mintegy negyedmillió vállalkozás térhet át a kata adózásra jövőre
Mintegy 300-350 ezer vállalkozót érinthet a kisadózó vállalkozások tételes adójának (kata) 2027-re tervezett kibővítése, a GKI Gazdaságkutató Zrt. azzal számol, hogy 250-270 ezer kisadózó térhet át az adózási formára.
