Hírek
2016. Június 25. 16:16, szombat |
Helyi
Forrás: Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság
Bűnmegelőzési tábor Győrújbaráton
A középiskolások számára véget ért a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság által szervezett prevenciós tábor.
A megyei rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztálya 2016. június 20-tól 24-ig szervezte meg a Bűnmegelőzési Tábor 2016 nevű rendezvénysorozatát. Az öt napos programon olyan megyei középiskolás fiatalok vehettek részt, akiket iskolájuk delegált, hogy a kortársi kapcsolataikat pozitívan befolyásolják. A táborszervezők a program összeállításánál kiemelt figyelmet fordítottak a gyakorlati ismeretek és tapasztalatok elsajátítására is.

Az eltelt egy hét alatt a táborlakókkal megismertették a rendőrség helyszínelő munkáját, fegyvertechnikai bemutatón láthatták a rendőrségi lőfegyvereket.

Érdekes önismereti foglalkozást tartottak, melyen részt vett a rendőrség pszichológusa is. Kirándulást szerveztek a Fertő-Hanság Nemzeti Parkba mely során, kenutúrán és környezetvédelmi vetélkedőn vehettek részt, hiszen a környezetvédelem legalább olyan fontos részét képezi mindennapjainknak, mint a bűnmegelőzés.

A programokon a középiskolások a kábítószerek emberi szervezetre és személyiségre káros hatásait megtörtént eseteken keresztül ismerhették meg. A bemutatókon megtapasztalták a táborozók, hogy a bűnözők elfogása érdekében mindent megtesz a rendőrség.

A bűnmegelőzési táborban képviselték magukat a társszervek. Így például látványos bemutatót tartottak a Katasztrófavédelem munkatársai és az Országos Mentőszolgálat is bemutatta a táborozóknak az alapvető elsősegély-nyújtási feladatokat és teendőket.


A bűnmegelőzéssel kapcsolatos mindennapi életet érintő fontos kérdések mellett természetesen a jókedv és a vidámság sem hiányozhatott a táborozók életéből. Esténként tábortűz, langallósütés és szituációs játékok előadása erősítette a közösségi életet.
Az öt napos tábor alatt a fiatalok sok új ismerettel és tapasztalattal gazdagodhattak, ezért a szervezők méltán lehetnek büszkék munkájukra. A célkitűzéseiket elérték, mert a táborlakók a megszerzett tudást és ismereteket a kortársi kapcsolataiknak át tudják adni, ezzel szolgálva és erősítve a bűnmegelőzési célokat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 08. 08:26, hétfő | Helyi
Nagy volt a forgalom a rendelőkben novemberben
Fellélegezhettek az orvosok az egyik győri gyermekorvosi rendelőben.
2025. December 08. 08:08, hétfő | Helyi
A jövő útjait mutatta be a Széchenyi-egyetem
Jelentős érdeklődés mellett rendezte meg pályaorientációs konferenciáját a Győri Egyetemért Közhasznú Egyesület a Széchenyi István Egyetem Győri Innovációs Parkjában.
2025. December 08. 07:06, hétfő | Helyi
Kadler Gusztávról neveztek el utcát Győrben
Győr Megyei Jogú Város közgyűlése október végén több közterület elnevezését is jóváhagyta. Az új utcanevek a város díszpolgárainak a neveit viselik.
2025. December 07. 08:25, vasárnap | Helyi
50 éves az öthengeres motor – Legenda az Audi Hungáriától
2026-ban az Audi egy igazán különleges jubileumot ünnepel: az öthengeres motor 50. évfordulóját.

