Hírek
2025. Január 04. 09:10, szombat | Helyi
Buszmegállóban élesztette újra
Márton Zoltán kiváló debreceni mentőápoló szilveszterezni utazott Sopronba a testvéréhez. Este az ablakból észlelte, hogy egy fiatal férfi fekszik a buszmegállóban, aki nem mozdul. Újraélesztette.
Az esetről az Országos Mentőszolgálat számolt be. Eszerint a mentőápoló a bajt észlelve azonnal lerohant a férfihez, aki ekkor már nem lélegzett. Megkezdte a mellkasi nyomásokat, amihez kis idő múlva többen is csatlakoztak.
Külön érdekessége a történetnek, hogy a nem mindennapi életmentésben az eset közelében lakó Sütő Dominik soproni mentőápoló is tevékenyen részt vett. Dominikhoz a szomszédja kopogott át, hogy az utcán összeesett egy férfi.
A perceken belül helyszínre érkező soproni esetkocsi emelt szinten folytatta az újraélesztést, ami végül az időben érkezett segítségnek köszönhetően sikerre vezetett. A férfit végül stabil állapotban szállíthatták kórházba.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 27. 08:23, szombat | Helyi
Idén is megrendezik a Győri Reneszánsz és Barokk Hetet
Koncerteken és mesterkurzusokon vehetnek részt a régizene kedvelői és művelői
2026. Június 27. 08:09, szombat | Helyi
Ezt javasolja a győri kórház: ennyit igyunk
A nyári hőségben a megfelelő hidratáltság kulcsfontosságú. A hosszú, meleg napok jelentősen növeli a szervezet folyadékigényét.
2026. Június 27. 07:11, szombat | Helyi
Nincs több gipszkarton-leadás a hulladékudvarokban
A MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. által végzett szakmai ellenőrzések és a vonatkozó hulladékgazdálkodási előírások felülvizsgálata során megállapításra került,
2026. Június 26. 08:22, péntek | Helyi
Győrkőc: egy híján húsz. Ragyogj!
A Győrkőcfesztivál immár 19. alkalommal várja a családokat, és mára Győr egyik legismertebb, legkedveltebb nyári rendezvényévé vált.
