Városlista
2026. február 3, kedd - Balázs

Hírek

2012. Június 20. 12:30, szerda | Sport
Forrás: MTI

Chema Rodriguez az MKB Veszprémben

Chema Rodriguez az MKB Veszprémben

Chema Rodriguez személyében újabb spanyol játékost igazolt az MKB Veszprém férfi kézilabdacsapata.

A klub szerdai sajtótájékoztatóján elhangzott, hogy a 32 éves irányító az Atlético Madridtól érkezik, és 2015. június 30-ig szóló, hároméves szerződést kötöttek vele. "Bízom abban, hogy az eddigieknél is jobb csapat alakul Veszprémben - mondta az eseményen Rodriguez. - Itt eddig is kiváló együttes volt, ám a szerencse hiányzott ahhoz, hogy négy közé kerüljön a Bajnokok Ligájában. Nagyon remélem, hogy az új játékosok a régiekkel kiegészülve igazán eredményesek lesznek." Rodriguez 1999-től 2007-ig a Valladolid csapatát erősítette, majd - a sportág történetének addigi legdrágább játékosaként - igazolt az akkor még Ciudad Real néven szereplő Atléticóhoz. Kétszer nyert Bajnokok Ligáját, háromszor spanyol bajnokságot, s háromszor Király Kupát. A spanyol válogatottal 2005-ben világbajnoki címet szerzett, míg tavaly vb-bronzot, 2006-ban pedig Európa-bajnoki ezüstöt nyert. A magyar bajnok a holtidényben már megszerezte az ugyancsak spanyol Cristian Ugaldét, illetve a chilei Marco Onetót a Barcelonától, és a jövőben az együttest erősíti majd az iráni Iman Dzsamali is. Ezen kívül a magyar és a katalán klub tárgyal arról is, hogy Nagy László - aki három év kihagyás után tért vissza a magyar válogatottba - mikor csatlakozhat az MKB Veszprémhez. A nyári felkészülést július 23-án kezdi meg az Antonio Carlos Ortega vezetőedző által irányított magyar együttes.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 02. 07:33, hétfő | Sport

Labdarúgó NB I - A Ferencváros nyerte a rangadót

A címvédő Ferencváros egygólos mérkőzésen nyert a kupagyőztes Paks otthonában a labdarúgó Fizz Liga 20. fordulójának vasárnapi rangadóján.

2026. Február 02. 07:25, hétfő | Sport

Női vízilabda Eb - Az izraeliek elleni győzelemmel elődöntős a magyar válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott a várakozásnak megfelelően fölényesen, 22-6-ra nyert vasárnap az izraeli csapat ellen, ezzel elődöntőbe jutott a funchali Európa-bajnokságon.

2026. Február 01. 12:00, vasárnap | Sport

Női vízilabda Eb - Közel az elődöntőhöz a magyar válogatott

A magyar női vízilabda-válogatott 5-4-re kikapott a címvédő holland csapattól a funchali Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában, az egygólos vereséggel azonban elődöntőbe jut, ha vasárnap győz az izraeliek ellen.

2026. Február 01. 08:28, vasárnap | Sport

A Liverpool hátrányból fordítva verte a Newcastle-t