Hírek
2019. Augusztus 21. 05:50, szerda | Külföld
Csak robbantással menthetik meg a Tátrában ragadt barlangászokat
Több mint kéttucatnyian próbálják meg kiszabadítani azt a két barlangászt, akik a hétvégén Lengyelországban, a Tátra egyik barlangjában kerültek a víz fogságába.
A Wielka Sniezna-barlang a Tátra leghosszabb és legmélyebb barlangja. A barlangászok szombaton estek csapdába, mikor egy szűk járatot elárasztott a víz. Expedíciójuk más tagjai értesítették a mentőket.
A mentésben részt vevő szakemberek elmondták, hogy egyelőre nem sikerült kapcsolatot teremteni a bent ragadt barlangászokkal. A tervek szerint robbantással akarnak utat nyitni nekik a feszín felé - számolt be róla vasárnap a BBC News.
"Az egyetlen lehetőség, hogy elérjük őket, ha egy sor bonyolult robbantást hajtunk végre" - nyilatkozta Jan Krzysztof, az önkéntes tátrai kutató- és mentőcsapat vezetője. Hozzátette: "rendelkezésre állnak a szükséges felszerelések, de az akció hosszabb időt vesz igénybe, napokba vagy akár hetekbe telhet, amíg sikerül eljutniuk a csapdába esett barlangászokhoz."
A mentőakcióban szlovák szakemberek is részt vesznek, a kutatás azonban a mentők számára is veszélyes az áradások miatt.
Forrás: origo.hu
Kép: AFP/robertharding/Ken Gillham
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 14:00, péntek | Külföld
Donald Trump: csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik az iráni uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel
Csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik a lebombázott iráni atomlétesítményekben rekedt dúsított uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.
2026. Június 05. 11:00, péntek | Külföld
Ukrajnai háború - Zelenszkij Putyinnak címzett nyílt levélben sürgette a háború lezárását
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön Vlagyimir Putyin orosz államfőnek címzett nyílt levelében sürgette a háború lezárását és a vezetők közti közvetlen tárgyalásokra való áttérést
2026. Június 04. 12:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot a képviselőház
Donald Trump amerikai elnök háborús döntési hatáskörének korlátozásáról, az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot az amerikai képviselőház szerdán.
2026. Június 04. 11:00, csütörtök | Külföld
Orosz külügyi szóvivő: Moszkva kész a pragmatikus kapcsolatépítésre Magyarországgal
Oroszország készen áll arra, hogy pragmatikus kapcsolatokat építsen ki Magyarország új kormányával - jelentette ki Marjia Zaharova orosz külügyi szóvivő a RIA Novosztyi hírügynökség által csütörtök hajnalban kiadott nyilatkozatában.
