Hírek
2021. Május 28. 15:00, péntek |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Csaknem háromezer pisztolyt foglaltak le a román hatóságok
A román hatóságok 2850 pisztolyt foglaltak le az ukrán határon. A fegyvereket egy járműben elrejtve próbálták Ukrajnába szállítani - közölte csütörtökön Lucia Bode román belügyminiszter.
A haszongépjárművet egy ukrán állampolgár vezette, aki bútorokat szállított, ezek között voltak elrejtve a pisztolyok. A szállítmányt a román határrendőrök lefoglalták. A miniszter nem közölte, hogy a lőfegyvereknek hova kellett volna eljutniuk.
A tárcavezető elmondta azt is, hogy az elmúlt napokban a román rendőrség több mint 3200 ellenőrző akciót végzett, ebből 43 nagyobb szabású volt, amelynek keretében 300 házkutatást végeztek olyan személyeknél, akik súlyos bűncselekmények elkövetésével gyanúsíthatók. Összesen 112 személyt állítottak elő. 43 országosan vagy nemzetközileg körözött személyt találtak meg, és több mint 29 ezer bírságot róttak ki.
Bode közölte még, hogy 424 illegális bevándorlót állítottak meg a határrendőrök Románia határainál az elmúlt három napban, illetve 35 tonna hulladék illegális importálását akadályozták meg. Közölte, hogy az ellenőrzések a héten folytatódnak.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 05. 14:00, péntek | Külföld
Donald Trump: csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik az iráni uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel
Csak az Egyesült Államok és Kína rendelkezik a lebombázott iráni atomlétesítményekben rekedt dúsított uránkészlet eltávolításához szükséges eszközökkel - jelentette ki Donald Trump amerikai elnök csütörtökön.
2026. Június 05. 11:00, péntek | Külföld
Ukrajnai háború - Zelenszkij Putyinnak címzett nyílt levélben sürgette a háború lezárását
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök csütörtökön Vlagyimir Putyin orosz államfőnek címzett nyílt levelében sürgette a háború lezárását és a vezetők közti közvetlen tárgyalásokra való áttérést
2026. Június 04. 12:00, csütörtök | Külföld
Iráni konfliktus - Az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot a képviselőház
Donald Trump amerikai elnök háborús döntési hatáskörének korlátozásáról, az Irán elleni katonai műveletek kongresszusi jóváhagyásáról fogadott el határozatot az amerikai képviselőház szerdán.
2026. Június 04. 11:00, csütörtök | Külföld
Orosz külügyi szóvivő: Moszkva kész a pragmatikus kapcsolatépítésre Magyarországgal
Oroszország készen áll arra, hogy pragmatikus kapcsolatokat építsen ki Magyarország új kormányával - jelentette ki Marjia Zaharova orosz külügyi szóvivő a RIA Novosztyi hírügynökség által csütörtök hajnalban kiadott nyilatkozatában.
