Hírek
2012. Március 02. 09:30, péntek |
Helyi
Forrás: HírTv
Csatornafedelek és kéményajtók bánják a fémtolvajok garázdálkodását
Évente több száz csatornafedelet, víznyelő rácsot és kéménytisztító ajtót lopnak el a fémgyűjtők Győrben, ezzel több millió forintos kárt okozva a szolgáltatóknak.
A tolvajok az anyagi káron túl balesetveszélyt is okoznak: nemrég egy hatéves kislány esett játék közben az egyik fedetlenül hagyott aknába, ketten pedig azután kerültek füstmérgezéssel kórházba, mert a lopások miatt a fűtés közben keletkezett égéstermék a kéményből visszaáramlott a házba - számol be a Hír TV.
Az egyik kis győi utcában két, egyenként 40-50 kilogrammos csatornafedél is hiányzik. A tolvajok a fémhulladék telepen 1500 forintért tudják értékesíteni, miközben 60 ezerbe kerül a pótlásuk.
"A helyiek ezzel a bútorlappal pótolták, de meglehetősen balesetveszélyes, látszik, hogy itt egy igazi nehéz fedlap volt, olyan békebeli típus, amiben azért benne volt az anyag" - mutatja Tóth László, a Pannon-Víz diszpécserszolgálati vezetője.
Aknába esett játék közben egy hatéves kislány is. Az ijedtségen kívül más baja nem történt, már hazaengedték a kórházból. Az ellopott csatornafedeletek és víznyelő rácsokat többnyire ilyen fémlappal pótolják.
Tóth László szóvivő, a diszpécserszolgálat vezetője, Pannon-Víz Zrt., Győr: "Hogyha teljes cserére kerül sor kerettel együtt, akkor természetesen új típusú csatornafedelet építünk be, amik bajonettzáras kivitellel záródnak, nyitódnak, ezek közül eddig egyet sem loptak el, nem is csoda, hiszen ezekhez egy műhelykocsi kellene, hogy ezeket lebontsák és elvigyék."
"A Győr-Szol elvégezte a kéményajtó cseréjét szabványos fém kéményajtóra, amelyet én most lezárok, visszateszek, és be fogom csukni" - mondja a kéményseprő a Radnóti utcában.
Hiába zárja le a kéményseprő, sorra tűnnek el a fém záróajtók is, pincékből, padlásokról egyaránt. A tolvajok a lakók életével játszanak, hiszen megfordul a huzat, a fűtés közben keletkező égéstermék pedig a kéményből visszaáramlik a házba.
Harnisch Róbert ügyvezető igazgató, Kétüsz Kft., Győr: "Ezek az ajtók horganyzott lemez, kóracél, tehát nemesebb anyagokból vannak, mivel a betonajtó már nem alkalmazható a balesetveszélyessége végett, de nem is tudják, akik elviszik ezeket az ajtókat, hogy micsoda életveszélyt okozhatnak."
Győrben évente átlagosan 200 csatornafedőt, víznyelő rácsot és kéményajtót lopnak el a fémgyűjtők. Fél éve egy furgont fogtak ebben az utcában, megpakolva 8 fedlappal. A tolvaj 8 hónap felfüggesztett szabadságvesztésre ítélték.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 15. 08:26, vasárnap | Helyi
10 millió négyhengeres benzinmotor jubileuma Győrben
Az Audi Hungaria újabb jelentős mérföldkőhöz érkezett: a győri gyárban legyártották a 10 milliomodik négyhengeres EA888 R4 Otto 2.0L TFSi motort.
2026. Március 15. 08:08, vasárnap | Helyi
Tehetséggondozásért miniszteri köszönet – 39 pedagógus részesült Köbüki ösztöndíjban
2026. Március 15. 07:06, vasárnap | Helyi
Befektetői életműdíj a Danának
A Dana Hungary Kft. a 2025-ös „Év Befektetője” gála keretében átvehette a Befektetői életműdíjat.
2026. Március 14. 08:22, szombat | Helyi
Mi kell ahhoz, hogy válogatott legyen egy sportoló?
Rangos, Q1-es besorolású nemzetközi sporttudományi folyóiratban (Sports) jelent meg Ruppert Bálint, a Győri ETO KC Akadémia erőnléti edzője által vezetett kutatás.
