Városlista
2026. január 12, hétfő - Ernő

Hírek

2012. Május 08. 11:30, kedd | Helyi
Forrás: Győr24

Csobogó még nincs, probléma annál több

Csobogó még nincs, probléma annál több

Tavaly ősszel kezdték a Jedlik Ányos utca és a Gutenberg tér burkolati felújítását. A terület azóta sincs kész teljesen, sőt, a kivitelezőnek most garanciális feladatokat is el kell végeznie.

174 millió forintból valósult meg a belváros egyik legszebb részének a Gutenberg térnek és a Jedlik Ányos utcának a felújítása. Illetve csak valósult volna, a területet ugyanis azóta is hiányos szakaszok, és sárga szalagok csúfítják.

Győr Megyei Jogú Város Útkezelő Szervezete azért indította el már tavaly év végén a rekonstrukciós munkálatokat, hogy az adventi időszakra végezzenek a nagy járófelületekkel. Ez sikerült is, de vannak még elmaradt kisebb munkák, amelyek várattak magukra, például a Frigyláda-szobor körüli szakasz.

A hiányosságok mellett pedig a kivitelezőnek garanciális kötelezettségeinek is eleget kell tennie, hiszen már most vannak a burkolaton sérült részek. „Jelenleg a fugák javításán dolgoznak a szakemberek, valamint a keresztirányú lineák újraépítésén, hiszen a négy soros, porfír kockakövekből kirakott elemeket túl rusztikusnak ítéltük, ezért ezeket egy simább felületűre cseréli a kivitelező. Június elejére befejezzük a munkákat, ebben már benne van a Gutenberg tér lépcsőzetének függőleges burkolása, és a térplasztika is” – hangsúlyozta egy hétfői sajtótájékoztatón Máthé-Tóth Péter, az útkezelő szervezet műszaki vezetője.

A központban elhelyezett, Jedlik Ányos nevével fémjelzett csobogó is hamarosan megkezdheti működését, jelenleg az engedélyeztetési eljárás zajlik. Információink szerint az ÁNTSZ azért nem adta ki eddig a hivatalos okmányokat, mert a szódásszifonnal díszített emlékműnél az állatoknak is lehetőségük van a vízből inni.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 11. 08:16, vasárnap | Helyi

A hideg idő veszélyeire hívják fel az állatartók figyelmet

Az extrém hideg az emberek mellett a szabadban tartott gazdasági állatokra és a házi kedvencekre is veszélyt jelenthet – hívta fel a figyelmet az Orpheus Állatvédő Egyesület, amely ajánlásokat is tett az állattartóknak.

2026. Január 11. 08:09, vasárnap | Helyi

Csak óvatosan az utakon

Elszoktak a közlekedők a havazástól.

2026. Január 11. 07:11, vasárnap | Helyi

Győriek is lehetnek az év sportolói

Győrieket is találunk a Magyar Sportújságírók Szövetsége (MSÚSZ) által 68. alkalommal kiírt Év sportolója szavazás három esélyese között.

2026. Január 10. 08:21, szombat | Helyi

Ez lesz a Fehér Miklós Emlékgála programja

A Fehér Miklós Emlékgálát 2026. január 11-én, 10 órától rendezik meg a Magvassy Mihály Városi Sportcsarnokban. A belépés egész nap díjtalan.