Hírek
2023. Február 08. 13:20, szerda |
Belföld
Forrás: Világgazdaság
Csökkent a lakosság betéti állománya tavaly
Erre hosszú évek óta nem akadt példa.
A zsugorodása főleg a 2022 utolsó negyedévében volt tapasztalható – összegezte a Világgazdaság. A Magyar Nemzeti Bank adatai alapján a 2022-es év végén, decemberben a lakossági betétek állománya 12 261,9 milliárd forintra olvadt, ami mindössze 32 milliárddal – 0,3 százalékkal – ugyan, de elmarad az egy évvel korábbi mennyiségtől.
A jegybank adatai szerint a 2022-es év változatosan alakult a lakossági betétek szempontjából: februárban még új csúcsra, 12 937 milliárd forint fölé ugrott az állomány. Az év közben aztán összetett irányú mozgásba kezdett az állomány. Ugyanakkor az utolsó negyedévben több mint 574 milliárdnyi pénz tűnt el a folyószámlákról, három hónap leforgása alatt eltűnt a lakossági betéti portfólió 4,5 százaléka.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 07. 10:12, vasárnap | Belföld
A kényelmi díj eltörlésével több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
Szeptember óta az autópálya-matrica online megvásárlása nem kerül többe annál, mintha benzinkúton szereznénk be, a kényelmi díj eltörlésével idén ősszel több mint félmilliárd forint marad az autósoknál
2025. December 06. 08:51, szombat | Belföld
Maruzsa Zoltán: januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére
Januártól átlagosan tíz százalékkal emelkedik a pedagógusok bére - közölte a Belügyminisztérium köznevelési államtitkára pénteken Facebook-oldalán.
2025. December 06. 08:48, szombat | Belföld
Orbán Viktor szerint Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók győzelemre állnak
Magyarországon a háború vesztésre, a vállalkozók pedig győzelemre állnak - jelentette ki a miniszterelnök pénteken Budapesten.
