Hírek
2020. Február 24. 21:55, hétfő | Külföld
Csúcson az arany ára
A koronavírus miatti befektetői aggodalmak okán hét éve a legmagasabb szintjére emelkedett az arany ára – írja a BBC.
Hétfőn két százalékkal emelkedett az arany ára, a nemesfém 2013 februárja óta nem volt ilyen magasan: egy unciát – ami 28 grammnak felel meg – 1.678,58 dolláron (523 ezer forint) jegyeztek. A befektetők a koronavírus terjedésének következtében az aranyban látták pénzük legbiztosabb helyét.
Eközben az európai részvénypiacok többsége negatívan kezdett: a londoni tőzsde több mint három százalékkal csökkent a kezdeti kereskedési időszakban, a frankfurti Dax és a párizsi CAC-40 is három százalékot esett.
A milánói tőzsdét érintette a leginkább a négy százalékos csökkenés, mivel Olaszországban jelentősen megnőtt a vírusfertőzöttek száma, és a kormány drasztikus intézkedések sorozatát hirdette meg.
Cégek szempontjából a legtöbbet a légitársaságok és az utazási irodák részvényindexe csökkent: az EasyJet 12 százalékkal, a Tui kilenc százalékkal, a British Airways-t birtokló IAG pedig hét százalékkal csökkent.
Russ Mold, az AJ Bell befektetési igazgatója úgy véli, bár a piacok januárban ingatagnak bizonyultak, a befektetők hamar visszatértek, jelezve, hogy a vírust nem tekintik komoly fenyegetésnek a vállalatokra nézve. Ugyanakkor a helyzetet valószínűleg újraértékelhetik a befektetők.
Forrás: origo.hu
Kép: Illusztráció - Shutterstock
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 05. 11:00, vasárnap | Külföld
Iráni konfliktus - Donald Trump: a pokol fog Iránra szabadulni, ha nem köt megállapodást
Donald Trump szerint a \"pokol fog Iránra szabadulni\", amennyiben két napon belül nem köt megállapodást - az amerikai elnök internetes bejegyzésben szombaton adott ismételt ultimátumot a teheráni vezetésnek.
2026. Április 04. 16:00, szombat | Külföld
Az amerikai kormány rekordösszegű, 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést tervez 2027-re
A washingtoni Fehér Ház 1500 milliárd dolláros védelmi költségvetést javasol az Egyesült Államok számára 2027-re - derül ki az elnöki hivatal által pénteken kiadott tervezetből.
2026. Április 03. 17:00, péntek | Külföld
Kreml: Moszkva a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amely ellenségesen lép fel vele szemben
Oroszország a NATO-t olyan szövetségnek tekinti, amelynek tevékenysége ellenséges vele szemben - jelentette ki Dmitrij Peszkov, az orosz elnök sajtótitkára újságíróknak csütörtökön Moszkvában.
2026. Április 02. 07:30, csütörtök | Külföld
Trump: Visszabombázzuk Iránt a kőkorszakba
Iráni konfliktus - Donald Trump: Teherán fegyverszünetet kért, de előbb meg kell nyitni a Hormuzi-szorost.
